Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Żubry online robią furorę w internecie (zdjęcia, wideo)

Adrian Kuźmiuk
Żubr na skraju Puszczy Białowieskiej
Żubr na skraju Puszczy Białowieskiej www.lasy.gov.pl/zubr
Ogląda je cały świat 25 tysięcy wizyt na stronie w ciągu nieco ponad dwóch tygodni

[galeria_glowna]
- Po rekordowych oglądalnościach ubiegłorocznej transmisji z gniazda orłów bielików liczyliśmy, że kolejna, z innym tematem i z innego miejsca, "odsłona" również zachęci ludzi do oglądania i sprawi im dużo przyjemności - mówi Jarosław Krawczyk, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku. - Nie pomyliliśmy się.

Mimo że strona internetowa Żubry online, na której można obserwować żubry żyjące na wolności, została uruchomiona zaledwie 27 grudnia ubiegłego roku, ma już na koncie 25 tys. wizyt.

- Średnio odwiedza ją dziennie około 2000 osób - mówi Marek Matecki z Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych. - Rekord oglądalności padł, gdy żubry oglądało jednocześnie nieco ponad 3000 Internautów.

A że pomysł zainstalowania cyfrowej kamery na skraju Puszczy Białowieskiej w Nadleśnictwie Browsk spodobał się Internautom, świadczą ich wpisy na facebooku oraz maile przesyłane do RDLP w Białymstoku.

- W imieniu widzów z Francji składam gratulacje dla idei pokazania światu polskich żubrów! Moi francuscy przyjaciele zachwycają się tą stroną i bez przerwy oglądają - pisze Anna Juchnowski.

- A ja dalej nie mogę się nacieszyć tą akcją podglądania żubrów. Wystarczyło umieścić kamerę w lesie i tyle ciekawego można się dowiedzieć i nauczyć. Brawo dla pomysłodawców! - dodaje Anna Barcik.

- Piszę w imieniu Fundacji Wspierania Inicjatyw Ekologicznych w sprawie kamerki internetowej umożliwiającej obserwację żubrów on-line. W związku z tym, że stworzyli Państwo unikatowe, atrakcyjne narzędzie służące obserwacji przyrody, chcielibyśmy zapytać, czy możemy umieścić link do Państwa strony www.lasy.gov.pl/zubr na stronie naszej Fundacji na portalu facebook.com? - pisze Agnieszka Sadowska

Kiedy na polanie nie ma żubrów wtedy możemy obserwować jelenie, ptaki, a czasem nawet wilki. Ostatnie nagranie z kamery, które przedstawia atak żubrów na wilki, skomentowało na facebooku 61 osób, polubiło 484 a udostępniły 142.

- Chcieliśmy dać możliwość obserwacji tego, co leśnicy bardzo często widzą w swojej codziennej pracy - mówi Jarosław Krawczyk. - Dzielimy się tymi pięknymi widokami natury. W tym przypadku żubrów, wcześniej orłów, a w przyszłości może pokażemy zwierzęta z innych zakątków naszego kraju.

A to, że żubr od lat budził podziw i zachwyt wśród Czytelników, świadczą archiwalne artykuły udostępnione przez RDLP.

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny