Za mało autobusów na nowej Piastowskiej

Dodano: 1 listopada 2012, 15:00 Autor:

Za mało autobusów na nowej Piastowskiej

Za mało autobusów na nowej Piastowskiej (fot. Archiwum)

Białostocka Komunikacja Miejska przywróciła autobusy na ul. Wasilkowską. Zabraknie ich za to na nowej Piastowskiej. - To skandal. Dzieci nie mają jak dojechać do szkoły, a ludzie do pracy - denerwują się mieszkańcy Wygody.

Po co budowali nową trasę i stawiali wiaty przystankowe, skoro nie będą tamtędy jeździły autobusy? To przecież nielogiczne - mówi pani Anna Zawadzka, która zadzwoniła do naszej redakcji.

Od niedzieli Białostocka Komunikacja Miejska przywróciła linie autobusowe, które na czas remontu skrzyżowania ul. Wasilkowskiej z 27 Lipca jeździły przez nową ul. Piastowską.

- Autobusy linii 3, 9 i 100 jeżdżą więc znów starymi trasami, to znaczy przez ul. Wasilkowską i Sienkiewicza - mówi Jarosław Wyszkowski, zastępca szefa BKM.

Jedyna zmiana dotyczy linii 111. Tutaj autobusy zostały skierowane właśnie przez nową Piastowską. Choć tylko we fragmencie. - Linia 111 przeznaczona jest przede wszystkim dla mieszkańców Supraśla. Dzięki zmianie trasy szybciej przyjadą oni do Białegostoku - podkreśla Jarosław Wyszkowski.

Na pytanie czy po ul. Piastowskiej pojadą jeszcze jakieś autobusy odpowiada, że tak.

- Tak jak do tej pory, będą jeździły linie 6 i 18 - tłumaczy Jarosław Wyszkowski.
Zdaniem mieszkańców Wygody to zdecydowanie za mało, ale BKM nie planuje wprowadzać żadnych zmian. - Raczej nie skierujemy też na nową Piastowską jakiejś nowej linii. Nie ma takiej potrzeby. Byłoby to nieuzasadnione ekonomicznie - podkreśla Jarosław Wyszkowski.

Mieszkańcy, szczególnie ulicy Trawiastej i okolic, uważają, że potrzeba jest i to ogromna.

- Czy ktoś się zastanowił wytyczając trasy przejazdowe autobusów dla kogo istnieje Komunikacja Miejska? Dlaczego, nie zwraca się uwagi na mieszkańców bloków przy ul. Trawiastej i Żyznej, którzy muszą do przystanku iść czasem 800-1000 metrów? Dlaczego nie ma przystanku dla ludzi z tak wielu nowo wybudowanych bloków? Jedynym autobusem, z którego mogą korzystać jest linia nr 3 i przystanek oddalony o 10 minut od bloku - napisała do nas kolejna wzburzona mieszkanka. - Po co te piękne zatoki i przystanki przy nowej Piastowskiej skoro jedynym autobusem, który tam został jest linia nr 111.

Anna Zawadzka też uważa, że 111 to zdecydowanie za mało. - Dzieci mieszkające przy ul. Trawiastej nie mają jak dojechać do szkoły podstawowej nr 8 przy ul. Jesiennej. Dorośli zaś maja problem z powrotem z pracy. Autobusy 111 kursują mniej więcej co godzinę - twierdzi.

Szczególnie żal jej dzieci. - Przecież na nowej Piastowskiej powstały przejścia dla pieszych, z których mogłyby one bezpiecznie korzystać idąc na autobus - mówi.
Mieszkańcy mają nadzieję, że urzędnicy posłuchają ich argumentów i zmienią swoje plany.

Czytaj więcej o:
  • białystok
  • bkm
  • droga
  • nowa piastowska
  • przystanek
  • ulica
  • wiata
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Znani białostoczanie na cmentarzu farnym

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
poranny24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 048

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 7119394

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

poranny.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.poranny.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.