Jesteś tu: Strona główna Obserwator Artykuł

Suraska. Przewodniczący zarząd swój widzi ogromny

Dodano: 29 lipca 2012, 11:15 Autor:

Ulica Suraska. NSZZ Solidarność zajmuje budynek, który kiedyś był siedzibą cenzury i Gazety Współczesnej

Ulica Suraska. NSZZ Solidarność zajmuje budynek, który kiedyś był siedzibą cenzury i Gazety Współczesnej (fot. Jerzy Doroszkiewicz)

Józef Mozolewski chce nam, jak napisała "Gazeta Wyborcza”, zafundować w centrum miasta perełkę.

Sezon ogórkowy w pełni – można powiedzieć, że już nie tylko na ogórki, ale wręcz na ogórki małosolne, a nawet kiszone. Media teoretycznie powinny mieć problem z zapełnieniem swoich łamów, ramówek i portali wiadomościami godnymi uwagi. Na szczęście jednak są dobrzy ludzie na tym świecie, którzy o każdej porze roku, nawet w sezonie ogórkowym, są gotowi wykręcić taki numer, że można na chwilę zapomnieć o wstrząsającej informacji, że biust Igi Wyrwał stracił na obwodzie odkąd jego właścicielka schudła.

Przewodniczący podlaskiej Solidarności, Józef Mozolewski chce nam, jak napisała "Gazeta Wyborcza”, zafundować w centrum miasta perełkę. Tak przynajmniej mówi o czymś, co powstanie po przebudowie siedziby Zarządu Regionu Solidarności, dokonanej według koncepcji przewodniczącego.

Józef Mozolewski zarząd swój widzi ogromny, dlatego uznał, że budynek przy ulicy Suraskiej 1 nie jest na miarę tych wyobrażeń.

Zamarzył o dobudowaniu jeszcze jednego piętra i zwieńczeniu go łukowatym dachem. Bo dopiero wtedy siedziba związku będzie dobrze wyeksponowana, wyróżni się na tle podobnych, utrzymanych w stylu lat 50. ubiegłego wieku budynków. Wyskoczy z jednolitej pierzei i walnie po oczach.

Cóż to za gadanie o jakimś ładzie architektonicznym, kiedy naprawdę ważne jest, aby z daleka było widać, że gmach jest większy, bogatszy, piękniej przyozdobiony – czyli że znaczna instytucja tu się mieści z jeszcze znaczniejszym jej szefem.

Część pomieszczeń w budynku przy Suraskiej jest wynajmowana na biura, kancelarie, punkty usługowe – z czego gospodarz ma trochę dochodu. Ale każdy wie, że część lokali przeznaczonych na wynajem w tym gmachu zieje pustką. Co zamierza urządzić przewodniczący pod półokrągłym dachem na dobudowanym piętrze?

Na razie się śmiejemy. Ale warto zachować czujność. Różne dziwne projekty uzyskiwały w tym mieście akceptację. Samowolki też. Bo niektórym pozwala się na więcej.

Czytaj więcej o:
  • białystok
  • józef mozolewski
  • nszz
  • region
  • solidarność
  • zarząd
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
poranny24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 048

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 7119394

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

poranny.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.poranny.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.