Uniwersytet Medyczny Białystok. Rekrutacja dobiega końca

Dodano: 9 lipca 2012, 9:30 Autor:

Pałac Branickich to siedziba UMB

Pałac Branickich to siedziba UMB (fot. Andrzej Zgiet)

Uniwersytet Medyczny tradycyjnie cieszy się wielkim zainteresowaniem przyszłych studentów. Na kierunku lekarskim chce studiować ponad 3,5 tys. osób. Na pierwszy rok studiów na UMB zarejestrowało się już 8383 kandydatów, ale to nie koniec rekrutacji. Uczelnia prowadzi jeszcze zapisy.

Na najbardziej popularne kierunki na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku czyli lekarski, lekarsko-dentystyczny i farmację rekrutacja już się zakończyła. Do piątkowego południa na pierwszy zarejestrowało się 3635 kandydatów na 160 miejsc. Na drugi jest 1697 kandydatów na 70 miejsc. Farmację chciałby studiować 947 osób, a jest 85 miejsc.

Jutro po godz. 17 zostaną ogłoszone pierwsze listy rankingowe. Następnie przyszli studenci będą mieli czas do piątku na złożenie oryginałów dokumentów. Wtedy ogłoszone zostaną kolejne listy przyjętych.

Ale na UMB można się jeszcze zapisywać na 11 kierunków. Chętni mogą zgłaszać się na analitykę medyczną, kosmetologię, techniki dentystyczne oraz studia I stopnia na Wydziale Nauk o Zdrowiu.

Tutaj można wybrać dietetykę, elektroradiologię, fizjoterapię, logopedię z fonoaudiologią, pielęgniarstwo, położnictwo, ratownictwo medyczne i zdrowie publiczne. Na te kierunki elektroniczna rejestracja kandydatów zakończy się w piątek o północy.

– Dotąd największą popularnością cieszą się fizjoterapia, analityka i kosmetologia – wylicza Hanna Sarosiek z Biura Promocji i Rekrutacji UMB. – Tutaj największy ruch jest zazwyczaj na tydzień przed zakończeniem rekrutacji.

W tym tygodniu

Rejestrację kandydatów na pierwszy rok studiów zakończyły już Politechnika Białostocka i UwB. Jutro o godz. 15 uczelnia techniczna ogłosi pierwsze listy przyjętych. Zainteresowani nauką na uniwersytecie wyniki rekrutacji będą mogli sprawdzić w czwartek.

Osoby zainteresowane logopedią z fonoaudiologią muszą jeszcze podejść do testu sprawdzającego predyspozycje do wykonywania tego zawodu. Ostatni egzamin zaplanowany jest na 18 lipca.

Listy rankingowe na 11 kierunków zostaną ogłoszone 19 lipca po godz. 17. Wówczas przyszli studenci będą mieli czas do 24 lipca na złożenie oryginałów dokumentów, czyli potwierdzenie chęci nauki na danym kierunku. Jeśli tego nie zrobią – zwalniają miejsca innym.

Kolejne listy rankingowe będą ukazywały się na bieżąco, aż do momentu wyczerpania limitu miejsc. Ostateczna lista przyjętych zostanie ogłoszona 13 września.

W sierpniu na uczelni medycznej przeprowadzona zostanie także rekrutacja na studia niestacjonarne i II stopnia.

Kierunek lekarski, lekarsko- dentystyczny i farmacja to najbardziej oblegane studia w Białymstoku. Na pozostałych publicznych uczelniach, nawet na najbardziej popularne kierunki jest znacznie mniej chętnych.

Na Politechnice Białostockiej na budownictwo zarejestrowało się 1002 kandydatów. Prawo na UwB chciałyby studiować 902 osoby.

Czytaj więcej o:
  • białystok
  • rekrutacja
  • uniwersytet medyczny
  • wydział lekarski
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Nie zapomnij, ważne skrzyżowanie zamknięte

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
poranny24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 048

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 7119394

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

poranny.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.poranny.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.