Egzamin gimnazjalny 2012: Wyniki zadowalajace. Województwo podlaskie

Dodano: 22 czerwca 2012, 16:00 Autor:

Wyniki egzaminu gimnazjalnego

Wyniki egzaminu gimnazjalnego

Uczniowie, którzy w kwietniu przystąpili do egzamin na koniec III klasy, za rozwiązanie zadania z języka polskiego uzyskali średnio 64 procent, zaś za zadania z matematyki - 49 procent. - Nowa forma sprawdzianu jest bardziej przejrzysta. Można osobno ocenić wiedzę i umiejętności - uważa Dariusz Bossakowski, dyrektor PG nr 32 w Białymstoku.

W tym roku po raz pierwszy gimnazjaliści pisali egzamin według nowych zasad. Składał się on nadal z trzech części, czyli humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej oraz języka obcego. Ale w każdej z nich uczniowie musieli wypełnić po dwa testy. Gimnazjaliści sprawdzili swoją wiedzę z historii, wiedzy o społeczeństwie, języka polskiego. Były też dwa testy z matematyki oraz biologii, chemii, fizyki i geografii. W tym roku nowością było też to, że egzamin z języka obcego składał się z dwóch poziomów: podstawowego - obowiązkowego dla wszystkich i rozszerzonego.

- Dzięki nowej formule uczniowie mogli wykazać się umiejętnościami oraz wiadomościami. Wyniki pierwszego rocznika pokazują, że podlascy gimnazjaliści całkiem nieźle poradzili sobie z egzaminem - Agnieszka Muzyk z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży jest zadowolona.

Co ważne, duża część uczniów opanowała jedną z najtrudniejszych umiejętności, czyli rozumowanie i argumentowanie.

Gimnazjaliści nie mieli też problemów z zadaniami wymagającymi czytania i interpretowania mapy. Podobnie było z czytaniem ze zrozumieniem.

Jednak nie ze wszystkim jest tak dobrze. Na przykład w przypadku chemii była to umiejętność krytycznej analizy wyników doświadczenia. Natomiast w przypadku języków obcych nowożytnych uczniowie mieli kłopot z tworzeniem wypowiedzi pisemnej, a w przypadku matematyki - z wykonywaniem działań na potęgach, które są przydatne w analizie zagadnień związanych z innymi dziedzinami wiedzy, np. z fizyki, chemii, czy informatyki.

Co prawda, Okręgowa Komisja Egzaminacyjna jeszcze nie upubliczniła wyników poszczególnych gimnazjów, ale już wiadomo, że białostoccy uczniowie wypadli bardzo dobrze. Z przedmiotów humanistycznych uzyskali oni średnio 67,5 procent, zaś z matematyczno-przyrodniczych - 55 procent.

Z wyników osiągniętych przez uczniów Publicznego Gimnazjum nr 32 przy ulicy Narewskiej jest zadowolony Dariusz Bossakowski, dyrektor placówki.

- Nasi uczniowie uzyskali bardzo dobre wyniki z przedmiotów humanistycznych. Z języka polskiego to 92 procent, zaś z historii i wiedzy o społeczeństwie - 85,5 proc - wylicza.
Wyniki z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych były nieco gorsze.

Podobnie jest w PG nr 9. - Większość naszych uczniów z przedmiotów humanistycznych uzyskało średnio ponad 80 procent, zaś z przedmiotów przyrodniczych (czyli biologii, chemii, fizyki i geografii) 50 procent - wymienia Alfred Komar dyrektor PG nr 9.

Czytaj więcej o:
  • białystok
  • egzamin
  • egzamin gimnazjalny
  • gimnazjum
  • podlaskie
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
poranny24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 048

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 7119394

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

poranny.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.poranny.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.