Carskie więzienie będzie gruntownie wyremontowane

Dodano: 6 kwietnia 2012, 7:30 Autor:

W budynku na rogu ulicy Sienkiewicza i Ogrodowej m.in. odnowiona zostanie elewacja, wymieniony dach. Powstanie też przy nim niewielka przybudówka.

W budynku na rogu ulicy Sienkiewicza i Ogrodowej m.in. odnowiona zostanie elewacja, wymieniony dach. Powstanie też przy nim niewielka przybudówka. (fot. Wojciech Wojtkielewicz)

Rozpoczął się gruntowny remont dawnego carskiego więzienia. Zaniedbany budynek z XIX wieku, który znajduje się w śródmieściu, ma odzyskać blask.

Ruszyły prace przy modernizacji XIX-wiecznego budynku na rogu ulicy Sienkiewicza i Ogrodowej. To dawne carskie więzienie od dłuższego czasu stało puste. Wreszcie znalazły się pieniądze na jego kompleksowe odnowienie.

– Budynek przejdzie poważny remont – mówi Janusz Ostrowski, szef Zarządu Dróg i Inwestycji. – Powstanie też przy nim niewielka przybudówka.

W ramach tegorocznych prac wymieniony zostanie dach, zrobione tynki wewnętrzne, a także wzmocniony ma być strop. Będzie też nowa elewacja i dobudowana część. Miasto przystosuje budynek do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Po zakończeniu modernizacji na parterze ma znaleźć się m.in. sala sportowo-rekreacyjna oraz gabinety do rehabilitacji i masażu. Na pierwszym i drugim piętrze z pomieszczeń korzystać będzie znajdujący się po sąsiedzku Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, czyli popularna odzieżówka.

Remont ma potrwać nieco ponad pół roku.

– Do końca października chcemy zakończyć prace budowlane, a potem budynek trzeba będzie jeszcze wyposażyć – mówi Ostrowski.

Czytaj więcej o:
  • białystok
  • carskie
  • remont
  • więzienie
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Tragiczny pożar w bloku na Dziesięcinach. Zginęła kobieta

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
poranny24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 048

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 7119394

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

poranny.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.poranny.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.