Kuźnica. Remont ma skrócić kolejki na przejściu granicznym

Dodano: 4 kwietnia 2012, 11:00 Autor:

Osiem pasów ruchu zamiast czterech. To najważniejsza zmiana na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Kuźnicy. Prace mają ruszyć w 2013 roku.

Odprawy na przejściu w Kuźnicy od lat budzą emocje wśród podróżnych. Ich usprawnienia domagali się we wtorek kierowcy ciężarówek, którzy protestowali na trasie do granicy. Przez kilkanaście godzin blokowali dojazd do przejścia. Przypominali, że w kolejce do wjazdu na Białoruś czekają czasami nawet kilka dni.

Ruch ma usprawnić inwestycja, którą planuje Podlaski Urząd Wojewódzki. Już jest gotowy projekt dotyczący przebudowy odcinka łączącego przejście w Kuźnicy z drogowym przejściem granicznym w Bruzgach.

Pieniądze na jego realizację mają pochodzić z Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013. Chodzi o ponad 9 milionów złotych. Podlaski wniosek jest właśnie oceniany. Wyniki tej oceny powinniśmy poznać w drugiej połowie tego roku.

– Prace rozpoczną się prawdopodobnie w pierwszym półroczu 2013 roku po przeprowadzeniu procedur przetargowych, opracowaniu dokumentacji projektowej i uzyskaniu stosownych zezwoleń – mówi Ewa Stachowicz, zastępczyni dyrektora wydziału infrastruktury w PUW.

Modernizacja będzie koncentrowała się na usprawnieniu odpraw w Kuźnicy.

– Obecnie istnieją po dwa pasy ruchu na wyjazd i na wjazd z platformy przejścia granicznego. Po zakończeniu realizacji projektu przejście będzie miało pięć pasów ruchu dla pojazdów wyjeżdżających z Polski oraz trzy pasy umożliwiające wjazd do naszego kraju. Modernizacja ta powinna zapewnić bezkolizyjny ruch pojazdów bez oczekiwania na przejściu granicznym – wyjaśnia Ewa Stachowicz.

Graniczny projekt w Kuźnicy ma się zakończyć w grudniu 2013 roku. Teraz na tym przejściu odprawianych jest średnio 400-460 ciężarówek na dobę.

Trwają też prace modernizacyjne na przejściu kolejowym w Siemianówce oraz Połowcach. Koszt inwestycji na tym drugim to 178 milionów złotych.

Czytaj więcej o:
  • kolejki
  • kolejki tirów
  • kużnica
  • przejście graniczne
  • remont
  • tiry
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
poranny24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 048

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 7119394

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

poranny.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.poranny.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.