Test szóstoklasisty 2012. Egzamin, odpowiedzi, arkusz sprawdzianu, klucz, pytania

Dodano: 3 kwietnia 2012, 7:45 Autor:

Szóstoklasistki Dominika Bąbczyńska (na zdjęciu z prawej) i Magda Jurczuk ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Białymstoku do sprawdzianu przygotowywały się cały rok. Jednak w ostatnich dniach intensywniej powtarzały i utrwalały materiał.

Szóstoklasistki Dominika Bąbczyńska (na zdjęciu z prawej) i Magda Jurczuk ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Białymstoku do sprawdzianu przygotowywały się cały rok. Jednak w ostatnich dniach intensywniej powtarzały i utrwalały materiał. (fot. Wojciech Wojtkielewicz)

Test szóstoklasisty 2012. Uczniowie piszą dziś test szóstoklasisty. Sprawdzian nie jest zbyt stresujący, bo nie można go nie zdać.

Traktujemy ten sprawdzian zupełnie na luzie. To tylko taka poważniejsza klasówka, ale ciekawe, jakie będziemy mieli wyniki i czy będą się przekładały na nasze oceny – zastanawia się Magda Jurczuk z klasy VIa w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku.

Sprawdzian szóstoklasisty 2012: Odpowiedzi i arkusz - KLIKNIJ TUTAJ!!!

Dziś punktualnie o godz. 9 uczniowie wszystkich ostatnich klas szkół podstawowych w całej Polsce przystąpią do sprawdzianu szóstoklasisty. Rozwiążą test sprawdzający wiedzę, którą nabyli przez sześć lat nauki. Sprawdzian jest obowiązkowy, a przystąpienie do niego jest warunkiem ukończenia szkoły.

Chcesz się lepiej przygotować do testu szóstoklasisty 2012? Zajrzyj tu: Sprawdzian szóstoklasisty 2012. Testy, odpowiedzi, arkusz, zadania z lat ubiegłych

Jednak o wyniki egzaminu nie trzeba się specjalnie martwić – nie można go nie zdać. Każdy uczeń ma zapewnione miejsce w gimnazjum w swoim rejonie. Wynik testu jest istotny wtedy, gdy uczeń chce dostać się do gimnazjum poza rejonem.

Szóstoklasiści będą rozwiązywać zadania sprawdzające umiejętność czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystywania wiedzy w praktyce. Poszczególne części sprawdzianu mają pokazać, jak uczniowie opanowali materiał z języka polskiego, przyrody i matematyki.

Oficjalne wyniki sprawdzianu szóstoklasisty 2012 szkoły poznają 22 czerwca. Jednak arkusze zadań sprawdzianu i odpowiedzi opublikujemy w naszym serwisie specjalnym Test szóstoklasisty 2012

Czytaj więcej o:
  • arkusze
  • białystok
  • odpowiedzi
  • pytania
  • sprawdzian szóstoklasisty
  • test szóstoklasisty
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
poranny24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 048

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 7119394

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

poranny.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.poranny.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.