Edmark Liga OKF: Nowi mistrzowie to Mniszki II, Zatorze, Waniewo Bulls i Aby do Przerwy

OKF Łapy
Mecz ligi Edmark OKF
Mecz ligi Edmark OKF OKF Łapy
Wysoki poziom sportowy, emocje i godna oprawa towarzyszyły Finałowi Finałów rozegranemu w ostatni piątkowy wieczór. Nowymi mistrzami zostały siatkarki Mniszek II, siatkarze Zatorza, koszykarze Waniewa Bulls oraz piłkarze z Aby do Przerwy.

Olbrzymi postęp poczyniły dziewczęta z zespołu Mniszek II w ostatnim czasie. Jest to sukces trenera i "dobrego ducha" zespołu Tomasza Mnicha oraz samych dziewcząt, które wytrwale i z pasją pracowały na treningach, by móc stać się mistrzyniami.

W lidze nie poniosły porażki a w finale stoczyły bardzo wyrównany, "siostrzany" bój z koleżankami (Mniszki I), ostatecznie je detronizując. Obserwatorzy rywalizacji porównali dziewczęta , przede wszystkim ich umiejętności ale i urodę, do przysłowiowego przeistaczania się z kaczątek w łabędzie.

Wynik: Mniszki I - Mniszki II 1:2

Udany rewanż

Doskonały mecz rozegrali siatkarze Zatorza pokonując, bez większych problemów Kibiców 2:0. Było to trzecie z kolei zwycięstwo w rozgrywkach Edmark Ligi i tym samym główne trofeum, okazały puchar, stał się ich własnością.

Przy ogłuszających odgłosach bębna, który miał wspomóc drużynę Kibiców złożonych z białostockich i miejscowych siatkarzy, grano dobry technicznie mecz. Zatorze silnie zmotywowane, nawet na chwilę nie czuło się zagrożone, tym samym, udanie rewanżując się za porażkę w rozgrywkach ligowych.

Wynik: Kibice - Zatorze 0:2

Mały Rycerz o wielkim sercu

Zmieniają się jedynie nazwy zespołów a ich główny animator pozostaje ten sam. Mowa o Grzegorzu Cholewie i jego kolegach z koszykarskiego parkietu. Jak nie Wnory Pażochy Super Soniks to Waniewo Bulls ale zawsze zwycięzcy. Tak tez było i tym razem. Chociaż o zwycięstwo łatwo nie było.

Po bardzo wyrównanym początku, później do głosu doszli licealiści z I LO pod wodzą trenera Andrzeja Nowaka, wypracowując przewagę sięgającą momentami do dziesięciu punktów. Końcówka należała jednak do "byków" i to oni cieszyli się ze zwycięstwa.

Wynik: Waniewo Bulls - I LO Łapy 28:22

Aby do Przerwy lepsi po przerwie

Ależ to był mecz. Ależ to były emocje. Ależ to były bramki. Lepszego scenariusza nie wymyśliliby nawet w Hollywood. Obrońcy trofeum (Aby do Przerwy) musieli się bardzo napracować, by ostatecznie pokonać młodzież z FC Kierunek Kaukaz.

Najpierw prowadzenie objęli "kaukazcy", lecz później doszło do wyrównania. Rozstrzygnięcie zapadło po przerwie. Wiele wspaniałych zespołowych akcji, parad bramkarzy, indywidualnych popisów mogliśmy obserwować aż do końca pojedynku. Nieco lepsi okazali się gracze z Aby do Przerwy chociaż brawa należą się również FC Kierunkowi Kaukaz.

Niejako na osłodę gracz tej drużyny Piotr Hryniuk odebrał statuetkę przyznaną dla najbardziej skutecznego strzelca.

Wynik: FC Kierunek Kaukaz - Aby do Przerwy 2:4