Warszawska: Porodówka w nowym budynku (zdjęcia)

Dodano: 23 marca 2012, 19:00 Autor:

Porodówka przy ul. Warszawskiej nadal działa.

Porodówka przy ul. Warszawskiej nadal działa. (fot. Wojciech Wojtkielewicz)

Białostoczanki, widząc zrujnowane budynki szpitala wojewódzkiego, myślą, że porodówka przy ul. Warszawskiej przestała już istnieć. Personel uspokaja: nadal można u nas rodzić. W piątek na świat przyszli tam m.in. Karolina i Kubuś.

- Pacjentki, są nie tyle zdezorientowane, co zaniepokojone, bo - przyzwyczajone do Warszawskiej 15 - przyjeżdżają do porodu i nie mogą odnaleźć izby przyjęć, budynku, który jeszcze niedawno tu był - przyznaje prof. Maciej Kinalski, ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego szpitala wojewódzkiego w Białymstoku.

Trwająca od kilku miesięcy wielka rozbiórka przy ulicy Warszawskiej nabrała tempa. Stare budynki, w których kiedyś mieściła się m.in. właśnie izba przyjęć i porodówka, burzone są na potrzeby rozbudowującego się sąsiada - Białostockiego Centrum Onkologii.

- Rzeczywiście trudno do nas trafić - nie ukrywa dr Danuta Cynkier, szefowa oddziału neonatologii z patologią i intensywną terapią. - Izba przyjęć była zawsze od strony Warszawskiej, w tej chwili jest od ulicy Ogrodowej 12.

Szpital skupił się w jednym budynku. Na parterze jest izba przyjęć i poradnia ginekologiczno-położnicza, na pierwszym piętrze - patologia ciąży, sale operacyjne i porodowe, wyżej oddział neonatologii i położnictwa, ginekologia jest na samej górze.

- Cztery sale porodowe to zupełnie inne warunki. Jest przytulniej, intymniej, co sprzyja porodom rodzinnym. Pacjentki mają oddzielne prysznice, węzły sanitarne. Sala do cięć cesarskich jest wyodrębniona. Spełniamy wszelkie europejskie standardy - mówi prof. Maciej Kinalski.

Dodaje, że szpital myśli nawet o wstawieniu do jednej z sal wanny do - modnego ostatnio - porodu w wodzie.

- W naszym szpitalu rodzi się średnio 150 dzieci w miesiącu. W ciągu doby jest różnie - czasem troje, czworo. Bywają dni, że na świat przychodzi nawet dziesięcioro maluszków - mówi dr Danuta Cynkier.

W piątek przy Warszawskiej urodzili się m.in. Karolina i Kubuś.
Są plany, że - w związku budową nowoczesnego bloku operacyjnego między ulicami Akademicką i Skłodowskiej, który skupi wszystkie oddziały zabiegowe szpitala wojewódzkiego - porodówka przeniesie się na ulicę Skłodowskiej. Nastąpi to jednak nie wcześniej, jak w przyszłym roku.

Czytaj więcej o:
  • białystok
  • budynek
  • dzieci
  • porodówka
  • warszawska
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Wielkie granie na flażoletach

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
poranny24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 048

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 7119394

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

poranny.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.poranny.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.