Rekrutacja do gimnazjum i szkoły podstawowej. Tu jest rejonizacja

Dodano: 21 marca 2012, 13:30 Autor:

Klasy sportowe, dwujęzyczne, oddziały integracyjne. To oferują białostockie szkoły podstawowe i gimnazja. Dziś oficjalnie rozpoczynają zapisy uczniów do klas pierwszych. Obowiązuje rejonizacja.

W Zespole Szkół przy ul. Kamiennej działa Szkoła Podstawowa nr 5 oraz gimnazjum sportowe nr 19. Do obu tych placówek można zgłaszać się już od środy. Ruszyła bowiem rekrutacja do wszystkich typów szkół w naszym mieście.

W Białymstoku czeka na przyszłych uczniów 31 podstawówek. W większości obowiązuje rejonizacja. To znaczy, że pierwszeństwo w przyjęciu mają dzieci z danego obwodu, czyli osiedla przypisanego do szkoły.

- Ale w miarę możliwości staramy się przyjąć wszystkich chętnych. Wiadomo, że sytuacje są różne. Rodzice decydują się na daną szkołę, bo znajduje się blisko pracy - podkreśla Bogdan Wróbel, dyrektor SP nr 5.

Jeśli dziecko chodzi w tej chwili do miejskiego przedszkola albo do zerówki w szkole, to te placówki zbierają informacje o wyborze danej podstawówki. Gdy maluch nie uczęszcza do białostockiej placówki należy pobrać ze strony http://nabor.pcss.pl/bialystok/ kartę zgłoszenia, wypełnić ją i dostarczyć do szkoły. Podania można składać do 20 kwietnia.

Rejonizacja ma wpływ na przyjęcie do gimnazjum. Te szkoły również przyjmują zgłoszenia do 20 kwietnia. Obwody nie obowiązują w przypadku oddziałów i szkół sportowych oraz dwujęzycznych. Te pierwsze działają m.in. w PG nr 7 przy ul. Stołecznej, PG nr 8 przy ul. Konopnickiej, PG nr 12 przy ul. Pietrasze, PG nr 19 przy ul. Kamiennej, PG nr 29 przy ul. Gdańskiej. Uczniom oferują klasy związane na przykład z lekkoatletyką, piłką nożną, czy siatkówką. Zainteresowani nauką w oddziale sportowym muszą jak najszybciej złożyć dokumenty. 6 kwietnia zostaną wywieszone listy przyjętych.

Wcześniej trzeba też zgłosić się do szkół oferujących klasy dwujęzyczne. To PG nr 6 przy ul Komisji Edukacji Narodowej (francuski) oraz PG nr 32 przy ul. Narewskiej (angielski). W obu szkołach 23 maja zostanie przeprowadzony test dotyczący predyspozycji językowych.
Jeżeli dany uczeń nie zostanie przyjęty ma zapewnione miejsce w swoim gimnazjum obwodowym. Do 4 lipca do wybranej szkoły trzeba dostarczyć świadectwo ukończenia podstawówki. Kilka dni później gimnazja wywieszą listy przyjętych uczniów do pierwszych klas.

Czytaj więcej o:
  • białystok
  • rekrutacja
  • szkoła
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Dyrektor IPN w Białymstoku odwołany

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
poranny24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 048

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 7119394

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

poranny.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.poranny.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.