Kawaleryjska: Bazar obchodzi 20 urodziny

Dodano: 19 marca 2012, 7:15 Autor:

Irena Ostrowska pracuje na Kawaleryjskiej na własny rachunek od początku targowiska, czyli od 20 lat. I nie ukrywa, że lepsze czasy były kiedyś. Ale razem z mężem ma zamiar dalej prowadzić odzieżowy biznes w tym miejscu.

Irena Ostrowska pracuje na Kawaleryjskiej na własny rachunek od początku targowiska, czyli od 20 lat. I nie ukrywa, że lepsze czasy były kiedyś. Ale razem z mężem ma zamiar dalej prowadzić odzieżowy biznes w tym miejscu. (fot. Wojciech Wojtkielewicz)

To od dwóch dekad najpopularniejsze miejsce zakupów pod chmurką w regionie podlaskim. W marcu mija 20 lat od momentu uruchomienia Targowiska Miejskiego w Białymstoku przy ulicy Kawaleryjskiej. Z tej okazji dzierżawcy niektórych działek mogą liczyć na spore bonifikaty.

- To już dwadzieścia lat - wspomina Irena Ostrowska, prowadząca stoisko z odzieżą na targowisku przy ulicy Kawaleryjskiej. - Teraz jednak ten handel się popsuł. Nabudowali hipermarketów i do nich poszli klienci.

Pomimo tego pani Irena nie ma zamiaru porzucać swojego handlowego biznesu. Jak przez minione 20 lat, tak i teraz klienci zaglądają na jej stoisko. Z wieloma rozmawia po rosyjsku Na Kawaleryjską ściągają rzesze klientów nie tylko z Białegostoku i okolic, ale także z Białorusi, Ukrainy i Litwy.

- Od zawsze lubię tu robić zakupy, bo w jednym miejscu jest bardzo duży wybór towarów - mówi Teresa Biernacka, jedna z robiących zakupy na targowisku. - Ceny są różne, ale tu można się potargować tak, żeby obie strony były zadowolone.

- No i jak przychodzę tu, to wiem, że daję zarobić swoim, a nie zagranicznym sieciom - dodawała Ewa Matuszczyk. - Choć oczywiście wszystkiego tu się nie dostanie.

Rynek przy Kawaleryjskiej - największy bazar na Podlasiu

Pomimo zmiennej koniunktury, największy regionalny bazar na Podlasiu wciąż przyciąga i kupujących, i handlujących. W czasach rozkwitu, czyli w latach 1996-98 handlowało tu ponad 1600 osób. Na początku nowego wieku przyszło załamanie - liczba sprzedawców spadła do około tysiąca. Ale wszystko wskazuje na to, że targowisko zaczyna przeżywać swój renesans. Ilość straganów i stoisk rośnie. Na koniec lutego było ich 1435.

Chcąc przyciągnąć kolejnych, a także z okazji jubileuszu, zarządca targowiska miejskiego, komunalna spółka Lech przygotowała promocję dla tych, którzy chcą prowadzić tu działalność gospodarczą.

Na wybranych działkach, wolnych od dłuższego czasu, wprowadza od 1 kwietnia bonifikatę w opłatach czynszowych. Przez pierwsze dwa lata najemca będzie płacił połowę standardowej ceny. Przez kolejny rok dostanie obniżkę o 25 proc.

- W sumie przez trzy lata czynsz na wybranych działkach będzie obniżony - mówi Jarosław Wasilewski, rzecznik spółki Lech. - Mamy nadzieję, że to zachęci kolejnych przedsiębiorców do rozpoczęcia swojego biznesu na Kawaleryjskiej.

Czytaj więcej o:
  • bazar
  • białystok
  • kawaleryjska
  • rynek
  • targowisko
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Licea i gimnazja zapraszają na dni otwarte

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
poranny24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 048

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 7119394

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

poranny.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.poranny.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.