Gimnazjum w Wasilkowie. Uczniowie rozwijają swoje pasje

Dodano: 15 lutego 2012, 19:15 Autor:

W ramach unijnego projektu gimnazjaliści z Wasilkowa biorą udział w warsztatach, podczas których uczą się filmowania, fotografowania i obróbki cyfrowej materiałów. Dzieci prowadzą też Telewizję Szkolną.

W ramach unijnego projektu gimnazjaliści z Wasilkowa biorą udział w warsztatach, podczas których uczą się filmowania, fotografowania i obróbki cyfrowej materiałów. Dzieci prowadzą też Telewizję Szkolną.

Uczniowie gimnazjum, którzy mają trudności w nauce, uczestniczą w zajęciach wyrównawczych. Natomiast uzdolnieni rozwiną swoje zainteresowania. To wszystko umożliwia projekt "NEO-szkoła czyli Nowoczesność-Efektywność-Organizacja". Jest on realizowany za unijne fundusze.

Niektóre dzieci mają zaległości w nauce. Chcemy im pomóc - zapewnia Barbara Borkowska, dyrektorka wasilkowskiego gimnazjum.

Dlatego raz w tygodniu 60 uczniów bierze udział w zajęciach wyrównawczych pod nazwą Super Memo. Są one prowadzone w atrakcyjnych formach, przy wykorzystaniu komputerów oraz różnorodnych gier i zabaw logicznych. - Dzieciom bardzo one się podobają. Uczą się systemowego zapamiętywania materiału, liczb, dat oraz kojarzenia faktów - wylicza Barbara Borkowska.
Najbardziej aktywni w nagrodę wyjadą na wakacyjny obóz sportowo-rekreacyjny.

Natomiast ich zdolniejsi koledzy szlifują język angielski i niemiecki. Zajęcia odbywają się małych grupach w laboratorium lub z wykorzystaniem programów komputerowych i multibooków. - Nie są to typowe lekcje, podczas których dzieci uczą się na pamięć słówek oraz rozwiązują testy. Stawiamy na konwersację, umiejętność radzenia sobie w różnych sytuacjach. Języki obce przydadzą się w życiu oraz pracy - zaznacza Barbara Borkowska.

Wasilkowscy gimnazjaliści mogą po lekcjach rozwinąć swoje zainteresowania czy też odnaleźć swoje pasje. Z myślą o takich uczniach odbywają się warsztaty pod nazwą Obiektyw. - Młodzież uczy się filmowania, fotografowania, obróbki cyfrowej materiałów. Zdobyte umiejętności przydadzą się do prowadzenia Telewizji Szkolnej. Dzieci robią reportaże, przeprowadzają wywiady, wymyślają reklamy - wylicza Barbara Borkowska.

Projekt zakończy się w czerwcu 2013 roku. Szkoła otrzymała ok. 300 tysięcy unijnej dotacji.

Czytaj więcej o:
  • gimnazjum
  • szkoła
  • wasilków
  • zajęcia
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
poranny24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 048

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 7119394

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

poranny.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.poranny.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.