Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gimnazjum w Wasilkowie. Uczniowie rozwijają swoje pasje

Julita Januszkiewicz
W ramach unijnego projektu gimnazjaliści z Wasilkowa biorą udział w warsztatach, podczas których uczą się filmowania, fotografowania i obróbki cyfrowej materiałów. Dzieci prowadzą też Telewizję Szkolną.
W ramach unijnego projektu gimnazjaliści z Wasilkowa biorą udział w warsztatach, podczas których uczą się filmowania, fotografowania i obróbki cyfrowej materiałów. Dzieci prowadzą też Telewizję Szkolną.
Uczniowie gimnazjum, którzy mają trudności w nauce, uczestniczą w zajęciach wyrównawczych. Natomiast uzdolnieni rozwiną swoje zainteresowania. To wszystko umożliwia projekt "NEO-szkoła czyli Nowoczesność-Efektywność-Organizacja". Jest on realizowany za unijne fundusze.

Niektóre dzieci mają zaległości w nauce. Chcemy im pomóc - zapewnia Barbara Borkowska, dyrektorka wasilkowskiego gimnazjum.

Dlatego raz w tygodniu 60 uczniów bierze udział w zajęciach wyrównawczych pod nazwą Super Memo. Są one prowadzone w atrakcyjnych formach, przy wykorzystaniu komputerów oraz różnorodnych gier i zabaw logicznych. - Dzieciom bardzo one się podobają. Uczą się systemowego zapamiętywania materiału, liczb, dat oraz kojarzenia faktów - wylicza Barbara Borkowska.
Najbardziej aktywni w nagrodę wyjadą na wakacyjny obóz sportowo-rekreacyjny.

Natomiast ich zdolniejsi koledzy szlifują język angielski i niemiecki. Zajęcia odbywają się małych grupach w laboratorium lub z wykorzystaniem programów komputerowych i multibooków. - Nie są to typowe lekcje, podczas których dzieci uczą się na pamięć słówek oraz rozwiązują testy. Stawiamy na konwersację, umiejętność radzenia sobie w różnych sytuacjach. Języki obce przydadzą się w życiu oraz pracy - zaznacza Barbara Borkowska.

Wasilkowscy gimnazjaliści mogą po lekcjach rozwinąć swoje zainteresowania czy też odnaleźć swoje pasje. Z myślą o takich uczniach odbywają się warsztaty pod nazwą Obiektyw. - Młodzież uczy się filmowania, fotografowania, obróbki cyfrowej materiałów. Zdobyte umiejętności przydadzą się do prowadzenia Telewizji Szkolnej. Dzieci robią reportaże, przeprowadzają wywiady, wymyślają reklamy - wylicza Barbara Borkowska.

Projekt zakończy się w czerwcu 2013 roku. Szkoła otrzymała ok. 300 tysięcy unijnej dotacji.

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny