Pacjenci będą musieli zmienić poradnie. Nowe pogotowie już działa

Dodano: 2 stycznia 2012, 8:15 Autor:

Nowe pogotowie mieści się przy ulicy Miłosnej 24

Nowe pogotowie mieści się przy ulicy Miłosnej 24 (fot. Anatol Chomicz)

Rok 2012 przynosi zmiany w służbie zdrowia w Białymstoku

Dotyczy to głównie chorych, którzy korzystają z pomocy specjalistów. W końcówce ubiegłego roku Narodowy Fundusz Zdrowia rozstrzygnął większość konkursów, które mają zapewnić opiekę na kolejne lata.

W Białymstoku od 2012 roku kontraktów nie ma wiele znanych poradni. Np. w szpitalu miejskim nie zapiszemy się już do kardiologa, w wojewódzkim m.in. do endokrynologa i reumatologa. Zniknie poradnia leczenia osteoporozy. Także mali pacjenci będą musieli w wielu przypadkach szukać pomocy poza białostockim Dziecięcym Szpitalem Klinicznym. Tu w tym roku może zabraknąć jedenastu poradni. Nie będzie też prowadzona rehabilitacja.

W większości przypadków kontrakty trafiły do często nieznanych, nowych prywatnych placówek.

W tym roku zadebiutuje Podlaski System Informacyjny E-zdrowie, czyli dokumentacja medyczna w sieci. W projekcie, którego pomysłodawcą jest nasze województwo, biorą udział szpitale wojewódzkie i 12 powiatowych.

Od 1 stycznia w nocy, weekendy i święta białostoczanie pomoc znajdą nie tylko w pogotowiu przy Poleskiej. Ruszyło ambulatorium przy ulicy Miłosnej 24, które opiekuje się chorymi mieszkańcami zachodnich osiedli Białegostoku.

Rok 2012 stoi też pod znakiem wielu zdrowotnych inwestycji. Podlaskie szpitale z budżetu województwa – na modernizację i zakup sprzętu – dostaną prawie 50 milionów złotych. M.in. za te pieniądze do sierpnia ma zostać wybudowany nowoczesny blok operacyjny szpitala wojewódzkiego.

Podobnie, jak rozbudowa Białostockiego Centrum Onkologii, która ruszyła jesienią ubiegłego roku. Teraz będzie kontynuowana.

W tym roku ma się zakończyć budowa nowego gmachu szpitala klinicznego wraz z lądowiskiem. Innym tegorocznym przedsięwzięciem USK będzie wzięcie pod swoje skrzydła dwóch białostockich szpitali: chorób płuc i gruźlicy oraz zakaźnego.

Czytaj więcej o:
  • białystok
  • miłosna
  • nowe
  • pogotowie
  • villa med
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Opel po zderzeniu najechał na pieszą na chodniku

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
poranny24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 048

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 7119394

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

poranny.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.poranny.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.