Kościół pw. św. Andrzeja Boboli: Szopka ze zwierzętami (zdjęcia)

Dodano: 25 grudnia 2011, 19:30

W szopce jest kilkadziesiąt zwierząt

W szopce jest kilkadziesiąt zwierząt (fot. Jarsław Sołomacha)

Kilkadziesiąt żywych zwierząt i ptaków, m.in. owieczki, króliki, bażanty, pawie, bociany, różne gatunki kur, gołębie - zobaczyć można w szopce zbudowanej przy kościele Świętego Andrzeja Boboli w Łomży.

Pomysłodawcą jest proboszcz parafii ks. Andrzej Popielski. Jak powiedział, pierwsza taka żywa szopka, w której było jednak znacznie mniej zwierząt, została tam zbudowana, gdy parafia powstała w 2002 roku, potem z roku na rok zwierząt przybywało. Co roku odwiedza ją kilka tysięcy osób.

Parafia jest co prawda miejska, ale należy do niej również pięć podłomżyńskich wsi. I to od okolicznych rolników pochodzą zwierzęta, które - pilnowane i dokarmiane - pozostaną w szopce aż do lutego, czyli zakończenia okresu bożonarodzeniowego.

W tym roku w szopce pojawi się też Święta Rodzina - w role Józefa i Maryi wcielą się młodzi parafianie.

Ksiądz Popielski podkreślił, że nie chodzi jedynie o atrakcję. Dodał, że najważniejsze, by Święta Bożego Narodzenia nie kojarzyły się tylko z prezentami, ale by szopka przybliżała obraz tamtych wydarzeń.

- By przy śpiewie kolęd, składaniu życzeń, był czas na wewnętrzne zastanowienie się, refleksje czy duszpasterską rozmowę - dodał proboszcz parafii Św. Andrzeja Boboli w Łomży.

PAP

Źródło: Polska Agencja Prasowa

Czytaj więcej o:
  • andrzej
  • bobola
  • boże narodzenie
  • kościół
  • łomża
  • szopka
  • zwierzęta
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
poranny24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 048

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 7119394

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

poranny.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.poranny.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.