Szlachetna paczka dla potrzebujących. Świąteczna akcja rozpoczęta

Dodano: 2 listopada 2011, 19:30 Autor:

Do akcji w naszym regionie zgłosiło się w tym roku ponad 300 wolontariuszy. Na zdjęciu jedna z grup, która już zakończyła szkolenie.

Do akcji w naszym regionie zgłosiło się w tym roku ponad 300 wolontariuszy. Na zdjęciu jedna z grup, która już zakończyła szkolenie.

Kilkaset podlaskich rodzin nie zostanie bez pomocy przed Bożym Narodzeniem. Dostaną szlachetne paczki z rzeczami, które są im najbardziej potrzebne. Zadbają o to darczyńcy i wolontariusze Stowarzyszenia Wiosna. Świąteczną akcję organizują na Podlasiu po raz czwarty.

Kontakt

Każdy, kto chce się przyłączyć do akcji Szlachetna paczka powinien odwiedzić stronę internetową Stowarzyszenia Wiosna
www.szlachetnapaczka.pl

Iwona Gogol od trzech lat pracuje jako wolontariuszka przy akcji szlachetna paczka.

– Zaczęłam jeszcze jako licealistka. Niesamowite w tej akcji jest to, że darczyńca lub darczyńcy wybierają konkretną rodzinę, której chcą pomóc. I obdarowują ją tym, czego ona naprawdę potrzebuje. To coś więcej niż wrzucenie pieniędzy do puszki – mówi Iwona Gogol.

W tym roku będzie podobnie. Świąteczna akcja Stowarzyszenia Wiosna właśnie się rozpoczęła. W weekend zakończyło się szkolenie ponad 300 podlaskich wolontariuszy. To oni zbierają dane o rodzinach, które potrzebują wsparcia. Chodzi o osoby, które nie mają roszczeniowej postawy, które są biedne nie ze swojej winy. Dane o takich domach będą gromadzone do 13 listopada.

– Potem wolontariusz odwiedza wskazaną rodziną, przeprowadza ankietę środowiskową i spisuje rzeczy, które są potrzebne – wyjaśnia Iwona Gogol.

W poprzednich latach te potrzeby były bardzo różne: ubrania, obuwie, żywność, sprzęt kuchenny, meble. Od 19 listopada dane rodzin będą dostępne na stronie internetowej szlachetnej paczki.

Żeby pomóc, wystarczy zarejestrować się na tej stronie jako darczyńca. Najpierw wybieramy lokalizację (Paczka działa w całej Polsce) i magazyn. Potem na liście znajdujemy rodzinę, której przygotujemy prezent. Kolejny etap to rejestracja w systemie. Trzeba jeszcze wydrukować listę potrzeb i oczywiście przygotować paczkę, którą potem dostarczymy do magazynu.

Wolontariusze mają nadzieję, że pomoc przed świętami Bożego Narodzenie trafi do kilkuset domów.

– Tym bardziej, że paczki można przygotowywać z całą rodziną, czy ze znajomymi, na przykład z zakładu pracy – wyjaśnia Iwona Gogol.

Szlachetne paczki będą rozwożone 10 i 11 grudnia.

Czytaj więcej o:
  • święta
  • akcja
  • białystok
  • boże narodzenie
  • gogol
  • szlachetna paczka
  • wolontariat
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

IPN twierdzi, że poseł Czykwin był agentem SB

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
poranny24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 048

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 7119394

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

poranny.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.poranny.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.