Cud w Sokółce. Kościół św. Antoniego: Cudowna hostia będzie pokazana wiernym

Dodano: 13 września 2011, 7:00 Autor:

To tu wierni zobaczą cudowną hostię

Kościół świętego Antoniego w Sokółce. To tu wierni zobaczą cudowną hostię (fot. Anatol Chomicz)

Kościół świętego Antoniego w Sokółce przygotowuje się do wielkich uroczystości. W niedzielę, 2 października, po raz pierwszy zostanie pokazana hostia, która zamieniła się w ludzkie serce. - Nie mam wątpliwości, że był to nadzwyczajny znak od Boga - mówi ks. Stanisław Gniedziejko, proboszcz z Sokółki.

Pan Jezus dał nam Znak swojej obecności w Eucharystii. Stało się to w kościele św. Antoniego w Sokółce, niedługo po beatyfikacji księdza Michała Sopoćki w 2008 roku. Ten Znak - Relikwie Ciała Pańskiego, będzie ukazany wiernym - tak pisze do ludzi z archidiecezji białostockiej ks. Stanisław Gniedziejko, proboszcz sokólskiej parafii.

Trzy lata temu podczas udzielania komunii świętej jeden z księży upuścił hostię. Umieszczono ją w małym naczynku, gdzie miała się rozpuścić. Po kilku dniach woda zabarwiła się na czerwono. Zawartość naczynia została wylana na korporał. Woda wyparowała, ale na białym obrusie pozostała tkanka. Jej fragmenty zbadali lekarze specjaliści. Uznali, że jest to fragment ludzkiego mięśnia sercowego. W niedzielę, 2 października, niezwykłą hostię po raz pierwszy zobaczą wierni. Stanie się to o godz. 11 w czasie mszy świętej. Będzie jej przewodniczył metropolita białostocki abp Edward Ozorowski.

Przygotowania do tego wydarzenia rozpoczną się już 25 września misjami parafialnymi. Specjalne modlitwy potrwają do 1 października.

Znak od Boga

- To, co się stało w naszym kościele, to nadzwyczajny znak od Boga. Nie mam co do tego wątpliwości. Trudno znaleźć w Polsce tak wyjątkowe wydarzenie - zapewnia proboszcz z Sokółki .

Dla wielu wiernych był i jest to cud eucharystyczny. Do kościoła świętego Antoniego przyjeżdżają pielgrzymki. Od wiosny było ich już ponad sto. W świątyni są już trzy księgi z pamiątkowymi wpisami.
Cudowna hostia znajduje się na razie na plebanii. Od października będzie przechowywana w kościele w kaplicy Matki Bożej Różańcowej. Jest ona właśnie remontowana.

Oficjalnie wydarzenia w Sokółce nie zostały uznane przez Kościół za cud. - Ksiądz arcybiskup Edward Ozorowski na razie spokojnie oczekuje, czy i jak ten kult będzie się rozwijał - mówi ks. Andrzej Dębski, rzecznik białostockiej kurii.

Sprawa trafiła też do Nuncjatury Apostolskiej w Warszawie. Stolica Apostolska uznała dotąd 132 cuda eucharystyczne.

Czytaj więcej o:
  • św. Antoniego
  • hostia
  • kościół
  • komunia
  • sokółka
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Potrącenie na pasach. Ofiara była pijana

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
poranny24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 048

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 7119394

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

poranny.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.poranny.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.