Radosław Dobrowolski, burmistrz Supraśla, podwyższył pensje urzędników

Dodano: 25 sierpnia 2011, 7:00 Autor:

Od pracowników trzeba wymagać, ale także godnie ich wynagradzać – mówi Radosław Dobrowolski, burmistrz Supraśla. Dlatego podwyższył pensje urzędników – nawet o 1000 złotych.

Podwyżek w urzędzie nie było od lat. Z tego powodu już zwolniło się dwóch dobrych fachowców. Inni też planują odejść – twierdzi burmistrz Supraśla.

Żeby temu zapobiec, gminie udało się zaoszczędzić 13 tysięcy złotych na podwyżki dla urzędników. – Jeszcze w tym tygodniu na ich konta zostaną przelane dodatkowe pieniądze – zapewnia Radosław Dobrowolski.

Pensje zasadnicze szeregowych urzędników wzrosną od 180 do nawet 700 złotych. Teraz zarabiają od 1400 do 2390 złotych brutto. Więcej dostaną też kierownicy. Obecnie ich pensje wynoszą od 2200 do 4300 złotych brutto. Po podwyżkach będą wyższe nawet o 700 złotych.

– Jednemu z kierowników postanowiłem przyznać tysiąc złotych podwyżki, bo bardzo mało zarabiał. Miał zaledwie 2700 zł brutto – mówi burmistrz Supraśla.

– Jestem bardzo zadowolona i usatysfakcjonowana. Tym bardziej, że życie jest coraz droższe. Większe pieniądze to także motywacja do lepszej pracy – cieszy się Barbara Sosnowska. W administracji pracuje od 33 lat. Na rękę dostaje 1680 złotych – wkrótce będzie to 2240 złotych.

Pomysł władz popierają miejscy radni. – Pracownicy, którzy zarabiają najmniej, powinni dostać najwięcej – uważa Grzegorz Hołubowicz.

Zdaniem prof. Roberta Ciborowskiego, ekonomisty z Uniwersytetu w Białymstoku, podwyżki w obecnej sytuacji ekonomicznej to złe rozwiązanie. – Należy oszczędzać – twierdzi.

Dotychczas o 200 złotych wzrosły pobory urzędników w Tykocinie. Więcej też zarabiają ich koledzy z Poświętnego. W innych urzędach nie było podwyżek.

Czytaj więcej o:
  • burmistrz
  • pieniądze
  • podwyżki
  • Radosław Dobrowolski
  • supraśl
  • zarobki
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
poranny24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 048

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 7119394

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

poranny.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.poranny.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.