Koźliki: Wypadek. Czołowe zderzenie tira z cysterną z gazem (zdjęcia, wideo)

Dodano: 22 sierpnia 2011, 16:45 Autor:

Zderzenie tirów na drodze krajowej nr 19

Koźliki Zderzenie tirów na drodze krajowej nr 19 (fot. Wojciech Wojtkielewicz)

Koźliki: Wypadek na drodze krajowej nr 19. Tir zderzył się z cysterną z gazem na drodze krajowej nr 19. Rannego kierowcę zabrał śmigłowiec.

Około godz. 14 na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Koźliki koło Zabłudowa na łuku drogi tir z lubelską rejestracją zderzył się z estońską cysterną.

- Usłyszeliśmy potężny huk, była też błyskawica. Myśleliśmy, że to burza, ale wkrótce pojawił się śmigłowiec ratunkowy - mówi Tadeusz Korolczuk, mieszkaniec Koźlików.

Polski kierowca jadący w stronę Bielska Podlaskiego najprawdopodobniej zjechał na przeciwległy pas jezdni. W tym samym czasie z naprzeciwka jechała cysterna z dwutlenkiem węgla. Auta zderzyły się ze sobą.

- Tir z polską rejestracją został na środku drogi. Ma bardzo zniszczoną kabinę - mówi Marcin Janowski, rzecznik prasowy podlaskiej straży pożarnej. - Musieliśmy wydobyć z niego kierowcę.

Mężczyzna był świadomy, gdy pomagali mu strażacy. Mieszkańcy twierdzą, że miał połamane i zakrwawione nogi. Został przewieziony śmigłowcem do szpitala.

- Kierowca cysterny próbując prawdopodobnie ominąć polskiego tira zjechał do rowu. Cysterna przewożąca sprężony dwutlenek węgla wpadła do rowu i przewróciła się na bok - dodaje Marcin Janowski. - Nie została rozszczelniona.

- Kierowca wyszedł o własnych siłach jedynie nieco pokiereszowany - mówi Ala Kamieńska, pani sołtys. - Pytaliśmy czy wszystko w porządku i co przewozi. Był w szoku.

Odwiedź także nasz serwis Uwaga wypadek. Znajdziesz tam wypadki oraz kolizje z Białegostoku i regionu.

Na drodze często dochodzi do wypadków

Droga była zablokowana przez wiele godzin. Strażacy musieli wymienić ciągnik i odholować naczepę. Potem przepompować gaz i wyciągną cysternę za pomocą dźwigu. Na drodze utworzył się kilometrowy korek tirów.

To nie pierwszy wypadek na tym zakręcie. Od kilku lat regularnie auta wypadają tu z drogi.

- Jest ograniczenie prędkości do 60 kilometrów ma godzinę, ale nikt go nie przestrzega - mówi Tadeusz Korolczuk. - Powinni postawić fotoradar. Mieliśmy tu już śmiertelny wypadek. Tam stoi krzyż.

- Wysyłałam pisma do rejonu dróg publicznych z prośbą o fotoradar - dodaje Ala Kamieńska. - Odpisali, że policja sprawdziła parametry drogi i ograniczenie tutaj prędkości będzie niebezpieczeństwem dla kierowców. Nikt nie myśli o mieszkańcach.

W ciągu ostatnich lat doszło tu do co najmniej dziesięciu wypadków z udziałem tirów.

Czytaj więcej o:
  • 19
  • białystok
  • cysterna
  • droga
  • koźliki
  • tir
  • wypadek
  • zabłudów
  • zderzenie
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Szkoły wyremontowane. Mają nawet plenerowe szachy

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
poranny24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 048

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 7119394

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

poranny.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.poranny.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.