PKS Hajnówka - Białystok. Pasażerowie skarżą się na utrudnienia

Dodano: 7 lipca 2011, 17:45 Autor:

Jeśli będzie dotacja, będzie więcej kursów autobusów

Jeśli będzie dotacja, będzie więcej kursów autobusów (fot. PKS Białystok)

Po zmianie rozkładu wiele autobusów nie odjechało w wyznaczonym czasie, a ludzie godzinami czekali na jakikolwiek transport. Przewoźnik twierdzi, że nic nie wie o tych problemach.

Czekając na autobusy pasażerowie kłębili się na przystankach i kiedy wreszcie autobus nadjeżdżał nie wszyscy mogli do niego wsiąść.

- To niewyobrażalne, w jaki sposób traktuje się pasażerów. Czekałam na autobus od godziny ósmej do jedenastej i żaden do Białegostoku nie odjechał - skarży się nasza Czytelniczka. - Miałam umówione ważne spotkanie. Musiałam dostarczyć do Białegostoku dokumenty i bałam się, że nie zdążę. Jak tak można? Przy mnie jakaś kobieta płakała i prosiła kierowcę z firmy Voyager, żeby ją zabrał, bo spóźniła się do pracy i może ją stracić.

Rzeczywiście, ludzie stojąc godzinami na przystankach spóźniali się do pracy, do szkół i na wizyty lekarskie. Poza tym na żadnym z przystanków nie było informacji o utrudnieniach, zaś kierowcy bezradnie rozkładali ręce, kiedy rozwścieczeni ludzie obwiniali ich o spóźnienia.

Co ciekawe, białostocka centrala PKS też nic nie wie o problemach z dojazdami z Hajnówki do Białegostoku.

- Nie słyszałem nic na temat opóźnień czy nieodjeżdżających autobusów - mówi Janusz Chraboł, kierownik działu przewozów w białostockim oddziale PKS. - Ostatnio były dwie zmiany rozkładu, jedna w czerwcu, a druga 1 lipca, ale w sprawie utrudnień nie mieliśmy od pasażerów żadnych zgłoszeń.

Teraz sytuacja stopniowo się poprawia, ale ludzie skarżą się na brak niektórych połączeń (zostały wycofane z powodu nierentowności). Wszystkie swoje kursy z Hajnówki wycofała firma Veolia, więc teraz z naszego miasta odjeżdżają jedynie autobusy PKS. Rzecz w tym, że jest ich zbyt mało, więc nie są w stanie zaspokoić wszystkich potrzeb komunikacyjnych mieszkańców powiatu hajnowskiego.

Ludzie mieszkający w małych wsiach bardzo często nie mogą dojechać do większych miejscowości ani dotrzeć z powrotem do domów. Niestety, szanse na poprawę tej sytuacji są niewielkie.

- Kiedy Veolia wycofała się z tego terenu, wprowadziliśmy kilka dodatkowych kursów przez okoliczne wsie. Są to jednak kursy nieopłacalne. Często bowiem zdarza się tak, że autobus jedzie wioząc zaledwie dwie osoby - wyjaśnia Janusz Chraboł. - Moglibyśmy w porozumieniu z konkretnymi gminami wprowadzić więcej kursów, ale do tego potrzebna jest dotacja z samorządu.

Zaskakujące w całym tym autobusowym zamieszaniu jest również i to, że od pewnego czasu autobusy nie przyjeżdżają już na dworzec PKS w Hajnówce. Dlatego, obecnie początkowym przystankiem PKS jest zatoczka przy ul. 3 Maja. Niestety, tu także zabrakło informacji o zmianach w kursach.

- Nic nie rozumiem. Dlaczego nie ma żadnej kartki, żadnej informacji o tym, że autobusy nie dojeżdżają do dworca - skarży się pan Paweł, którego spotkaliśmy na przystanku. - Jadę do Gdańska i zostałem zaskoczony tym, że hajnowski dworzec jest nieczynny. Musiałem w pośpiechu iść do przystanku koło kościoła i bałem się, że nie zdążę na czas.

Czytaj więcej o:
  • autobusy
  • Białystok
  • Hajnówka
  • kursy
  • PKS
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
poranny24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy jesteś za reaktywacją kolei na trasie Hajnówka - Białowieża?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 1257.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 048

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 7119394

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

poranny.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.poranny.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.