Biegi przełajowe w SP 44. Pobiegło 600 dzieci

Dodano: 29 kwietnia 2011, 14:00 Autor:

Biegi przełajowe w SP 44

Biegi przełajowe w SP 44 (fot. Adrian Kuźmiuk)

W XVII Biegach Przełajowych z okazji "Dnia Ziemi i Dni Olimpijczyka" wzięło udział prawie 600 małych zawodników. W ten sposób Szkoła Podstawowa nr 44 propagowała zdrowy tryb życia.

Prawie sześciuset uczniów z białostockich szkół podstawowych i gimnazjów wzięło dziś udział w biegach przełajowych z okazji "Dnia Ziemi i Dni Olimpijczyka" organizowanych przy Szkole Podstawowej nr 44 w Białymstoku.

- Pierwszy raz biegłem w takim maratonie i zająłem aż trzecie miejsce - mówi Kuba Kropiewnicki, pierwszoklasista z SP 44. - Uwielbiam sport i w tygodniu chodzę na basen.

Jego koledzy i koleżanki również trenują. Jedni grają w piłkę nożną, inni judo, jeszcze inni ścigają się rowerami.

- Dzieci już nie mogły się doczekać tego biegu - mówi Katarzyna Rewucka, nauczycielka wychowania fizycznego w SP 44 i prezes uczniowskiego klubu sportowego KoLA 44. - Zawody organizujemy od 17 lat. W tym czasie mobilizujemy całą społeczność szkolną, która bardzo chętnie bierze udział w biegach.

Biegi przełajowe w SP 44

W ten sposób szkoła propaguje wśród młodzieży sport, zdrowy tryb życia i zasady fair play towarzyszące rywalizacji. Z roku na rok coraz więcej gimnazjalistów przychodzi na zawody. Często pojawiają się też rodzice, którzy dopingują swoich małych zawodników.

Oprócz biegów uczniowie wzięli też udział w różnych konkursach. Jednym z nich był konkurs plastyczny "Gdy się ruszamy i właściwie odżywiamy nadwagi nie mamy". Inny to konkurs na najciekawsze hasło transparentowe związane z promocją zdrowego i aktywnego stylu życia. Był też konkurs wiedzy ekologicznej VI Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny "Parki Narodowe".

- Zwycięzcy poszczególnych biegów otrzymali medale i koszulki okolicznościowe, a laureaci konkursów upominki rzeczowe - dodaje Katarzyna Rewucka.

Czytaj więcej o:
  • białystok
  • biegi
  • dzień ziemi
  • kola 44
  • przełajowe
  • sp 44
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Bestialskie zabójstwo. 15 lat więzienia to za mało.

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
poranny24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 048

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 7119394

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

poranny.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.poranny.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.