Niemcy, Autostrada A4 Chemnitz: Wypadek polskiego autokaru. 25 rannych

Dodano: 16 kwietnia 2011, 8:06

Niemcy, Autostrada A4 Chemnitz. O zdarzeniu informują niemieckie portale internetowe

Wypadek polskiego autokaru Niemcy, Autostrada A4 Chemnitz. O zdarzeniu informują niemieckie portale internetowe (fot. Freie Presse)

Niemcy, Wypadek polskiego autokaru: 25 osób zostało rannych, w tym 11 ciężko, w wypadku autokaru na autostradzie nr 4 w Niemczech, który wydarzył się około godz. 2 nad ranem w sobotę. Przyczyna wypadku nie jest jeszcze znana. Nikt nie zginął - poinformowała policja.
Przeczytaj więcej

11osób, najpewniej Polaków, zostało rannych w nocy z piątku na sobotę w wypadku polskiego autokaru liniowego na autostradzie nr 4 w Niemczech - poinformowała PAP Anna Łukasik-Kuenne, I sekretarz wydziału konsularnego ambasady RP w Berlinie. Nikt nie zginął.

- Mamy potwierdzenie, że to był polski autokar - powiedziała w rozmowie telefonicznej z PAP Łukasik-Kuenne.

Znajdowało się w nim 25 osób - 23 pasażerów i dwóch kierowców linii autobusowej Eurolines.

Nie wiadomo, czy wszyscy podróżni byli obywatelami Polski. - Policja ustala tożsamość pasażerów i miejsce hospitalizacji. Jesteśmy w kontakcie z policją - dodała polska dyplomatka.

Sprecyzowała, że "do wypadku doszło na autostradzie za Chemnitz w kierunku Erfurtu". "Od rodzin osób poszkodowanych mamy informacje, że był to autobus liniowy, zabierający ludzi do różnych miejsc w Niemczech" - dodała Łukasik-Kuenne.

Spytana o ewentualne przyczyny wypadku odpowiedziała: - Nie było żadnego innego uczestnika tego wypadku. Policja ustala w tej chwili przyczyny. Przekazano nam, że z nieustalonych przyczyn autokar zjechał na prawą stronę jezdni, osunął się do rowu i przewrócił na bok.

Niemcy, Wypadek polskiego autokaru

Wcześniej agencja dpa podała, że z niewyjaśnionej na razie przyczyny 57-letni kierowca autokaru, jadącego w kierunku Erfurtu, zjechał z autostrady zjazdem Hohenstein-Ernstthal, po czym pojazd zjechał z jezdni, wpadł do rowu i przewrócił się.

Wszystkimi pasażerami autokaru zajęły się służby ratunkowe. Ciężko ranni zostali przetransportowani do okolicznych szpitali. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Lekko ranni zostali zbadani przez lekarza pogotowia.

Na miejsce wypadku jedzie już autokar zastępczy. Do wyciągnięcia autokaru z rowu potrzebny był ciężki sprzęt, akcja trwała kilka godzin. Ruch na autostradzie w kierunku Erfurtu ograniczono do jednego pasa.

PAP

Źródło: Polska Agencja Prasowa

Czytaj więcej o:
  • Autostrada A4
  • Chemnitz
  • drezno
  • erfurt
  • karambol
  • katastrofa
  • Niemcy
  • polacy
  • ranni
  • Wypadek polskiego autokaru
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Najlepszy wiek na ślub i pierwsze dziecko

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
poranny24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 048

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 7119394

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

poranny.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.poranny.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.