Hajnowianin Roku 2010 - wybory, kandydaci

Dodano: 4 stycznia 2011, 11:30 Autor:

Już po raz czwarty nasi Czytelnicy zdecydują, kto otrzyma ten zaszczytny tytuł. Jak zawsze, stanie się to podczas uroczystej gali, która odbędzie się w marcu.
Wiera Pawluczuk

Wiera Pawluczuk

Tytuł Hajnowianin Roku jest wyrazem uznania dla osób, których działalność, dokonania i osiągnięcia w sposób znaczący wpłynęły na życie kulturalne, społeczne czy też gospodarcze całego powiatu hajnowskiego.

W ocenie Czytelników "Kuriera Hajnowskiego” właśnie takimi osobami są laureaci poprzednich edycji naszego plebiscytu, czyli:

- Alla Gryc, zwyciężczyni I edycji plebiscytu
- Wojciech Tołwiński, zwycięzca II edycji plebiscytu
- ks. Krzysztof Grzybowski – Hajnowianin Roku 2009.

Kto już niedługo dołączy do tego zaszczytnego grona?
W ubiegłym tygodniu kapituła plebiscytu, w skład której weszli:

- Włodzimierz Pietroczuk, starosta powiatu hajnowskiego
- Jerzy Sirak, burmistrz miasta Hajnówka
- Arkadiusz Panasiuk, wydawca "Pisma Kulturalnego”
- Iza Dudar i Mateusz Gutowski dziennikarze "Kuriera Hajnowskiego”

wytypowała spośród nazwisk zgłoszonych przez czytelników, dziecięciu nominowanych do tytułu Hajnowianina Roku 2010.

Głosowanie w plebiscycie czytelników Kuriera Hajnowskiego rozpoczniemy w przyszłym tygodniu. Wtedy też przedstawimy pełną listę kandydatów.

Dziś prezentujemy pierwszą czwórkę nominowanych do tytułu Hajnowianin Roku 2010.
Ryszard Pater

Nominowany do tytułu Hajnowianin Roku, za publikację dwóch książek: "Dzieje Półmaratonu Hajnowskiego“ oraz "Dzieje I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie w Hajnówce”.
Ryszard Pater podczas studiów w Wyższej Szkole Inżynierskiej w Białymstoku, był sekretarzem Uczelnianego Klubu AZS WSI propagował sport akademicki w audycjach sportowych w studenckim Studiu Radiowym "Akadera“. W 1971 roku zdobył tytuł mistrza Polski Wyższych Szkół Inżynierskich i Morskich w rzucie dyskiem. Swoje wieloletnie zainteresowanie sportem uwieńczył uczestnictwem i wygraną w 2000 roku w teleturnieju "Gry olimpijskie“, którego główną nagrodą był wyjazd na Igrzyska Olimpijskie w Sydney.

Jest autorem publikacji prasowych oraz książek, między innymi: "Historia sportu w Hajnówce“, "85 lat Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego”. W roku 2008 zajął trzecie miejsce w plebiscycie Hajnowianin Roku.

Artur Tumiel

Hajnowski siłacz, nominowany za osiągnięcia sportowe. Wielokrotny złoty medalista w wyciskaniu sztangi. 21 marca w Dzierżoniowie na Śląsku w VI Otwartych Mistrzostwach w Wyciskaniu Sztangi Leżąc startował w kategorii 110 kg i wycisnął 210 kg. Wynik ten dał mu najwyższe miejsce na podium. Artur Tumiel podczas tych zawodów był jedynym reprezentantem Polski północno-wschodniej i jedynym sportowcem z Hajnówki. W roku 2007 wygrał w kategorii 110+ i open.
Artur Tumiel trenuje od 15 roku życia. Jest pomysłodawcą i współorganizatorem, Hajnowskich Mistrzostw w Wyciskaniu Sztangi oraz Hajnowskiego Herkulesa. Często był jednym ze sponsorów wymienionych imprez.

Wiera Pawluczuk

Od 2000 roku jest prezesem Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Hajnówce. Mimo kryzysu gospodarczego, dzięki jej zarządzaniu, zakład wciąż się rozwija i odnosi sukcesy. W tym roku OSM Hajnówka w konkursie Ambasador Biznesu dostała nagrodę wojewody za największy udział eksportu w sprzedaży.

Hajnowska Mleczarnia sprzedaje poza granice kraju ponad 30 proc. swojej produkcji. Artykuły mleczarskie z tutejszej spółdzielni trafiają głównie do innych krajów unijnych i Rosji. Do naszych wschodnich sąsiadów sprzedawane są przede wszystkim sery twarde i trochę twarogów. Specjalnie na potrzeby rynku rosyjskiego OSM Hajnówka zaczęła produkować Ser Carski. Wiera Pawluczuk otrzymała także tytuł "Wzorowy Agroprzedsiębiorca RP 2008”, a w 2010 roku tytuł "Zasłużony dla powiatu hajnowskiego”, za szczególne zasługi na rzecz rozwoju gospodarczego powiatu.

Paweł Blomberg

W przeszłości był trenerem m.in. Czarnych Radom, Skry Bełchatów, Wifamy Łódź, Chemika Bydgoszcz, SMS Łódź. Z Pronarem Parkiet Hajnówka związany od 2007 roku. Po ostatnim sezonie, kiedy to Pronar spadł z I ligi, dostał do dyspozycji zupełnie nowy, odmłodzony skład. Najstarszy zawodnik w drużynie ma 25 lat. Mimo dużych umiejętności, młodym siatkarzom brakowało przede wszystkim doświadczenia w grze na poziomie II ligi. Mimo tego radzą sobie doskonale i na półmetku rozgrywek zajmują 4 miejsce w tabeli, co dalej nie zamyka przed nimi szansy walki o awans do I ligi. Wielka w tym zasługa trenera Blomberga, który jest bardzo doświadczonym szkoleniowcem, w przeszłości odnoszącym wiele sukcesów. To doświadczenie i spokój przeniosło się na całą drużynę, która w bieżących rozgrywkach sprawiła już kilka niespodzianek, wygrywając z teoretycznie silniejszymi rywalami.

* * *
Za tydzień zaprezentujemy kolejnych kandydatów do tytułu Hajnowianina 2010 Roku.

Artur Tumiel

Artur Tumiel

Paweł Blomberg

Paweł Blomberg

Czytaj więcej o:
  • hajnowianin
  • kandydaci
  • plebiscyt
  • roku
  • wybory
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
poranny24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Jak oceniasz jakość odśnieżania hajnowskich ulic i chodników?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 55.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 048

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 7119394

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

poranny.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.poranny.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.