Najnowsza szkoła podstawowa w Białymstoku (wideo)

Dodano: 16 grudnia 2010, 9:15 Autor:

Występ Agaty i Alicji Satuły (na zdjęciu) to jedna z atrakcji przygotowanych na otwarcie nowego budynku Szkoły Podstawowej nr 12. Choć dziewczynki uczą się tu dopiero od kilku tygodni, już zdążyły się zaaklimatyzować.

Występ Agaty i Alicji Satuły (na zdjęciu) to jedna z atrakcji przygotowanych na otwarcie nowego budynku Szkoły Podstawowej nr 12. Choć dziewczynki uczą się tu dopiero od kilku tygodni, już zdążyły się zaaklimatyzować. (fot. Fot. Anatol Chomicz)

Szkoła Podstawowa nr 12 w końcu przeprowadziła się z ul. Waryńskiego do nowego budynku przy ul. Komisji Edukacji Narodowej. Nowoczesny sprzęt komputerowy, kolorowe sale, przestronne, bezpieczne korytarze cieszą uczniów.

- Nowa szkoła jest dużo większa od poprzedniej – mówi Ewelina Iwaniuk.

– Klasy są kolorowe, a nauczyciele bardzo mili – dodaje Milena Modzelewska. – Co najważniejsze, jest blisko domu.

Wczoraj odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Szkoły Podstawowej nr 12 im. Zygmunta Glogera przy ul. Komisji Edukacji Narodowej. Choć pierwsze zajęcia miały rozpocząć się na początku października, uczniowie przekroczyli próg szkoły dopiero 15 listopada. Gdy w nowym budynku trwały ostatnie prace, uczniów przyjęły Szkoła Podstawowa nr 16 przy ul. Strażackiej i Gimnazjum nr 6 przy ul. KEN.

– W tej chwili w naszej poprzedniej siedzibie przy ul. Waryńskiego uczy się jeszcze 150 uczniów – mówi Anna Satuła, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 12. – Powoli będziemy ich przenosić.

Nowy budynek przy ul. KEN jest bardzo nowoczesny. Winda, podjazdy dla wózków w przyszłości mogą służyć niepełnosprawnym uczniom, choć na razie nie ma tu klas integracyjnych. Dużym atutem jest przestronność korytarzy i klatek schodowych.

– Ponadto młodsze dzieci nie maja kontaktu ze starszymi – dodaje Anna Satuła. – Mamy oddzielny blok dla dzieci z nauczaniem początkowym, oddzielny dla klas 4-6. W innym skrzydle przebywają pięcio- i sześcioletnie przedszkolaki.

Uczniowie jednak zdążyli już znaleźć kilka mankamentów nowego budynku. – Sala gimnastyczna jest trochę za mała, ale za to mamy nowoczesny sprzęt – mówi Jakub Kowalewski.

Tymczasem najstarsza absolwentka, która ukończyła szkołę w 1939 roku, nie kryła łez wzruszenia.

– Choć nasza malutka szkoła wciąż się zmienia, do dziś zachowała swoje tradycje, czyli kulturę, patriotyzm i tolerancję – mówi Wanda Ogrodnik.

Czytaj więcej o:
  • białystok
  • najnowsza
  • nowa
  • podstawowa
  • szkoła
  • tbs
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Tomasz Frankowski wydzierżawił centrum Białegostoku na 30 lat

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
poranny24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 048

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 7119394

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

poranny.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.poranny.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.