Nowy Dwór po wyborach: Wójt i radni zarobią mniej

Dodano: 14 grudnia 2010, 10:45 Autor:

Obniżenie zarobków wójta i diet radnych - od tego rozpoczął swoje urzędowanie nowy wójt. To pierwszy krok Andrzeja Humiennego, aby zmniejszyć zadłużenie gminy.

Oficjalnie Andrzej Humienny obowiązki wójta Nowego Dworu przejął w czwartek. Od początku swojej kadencji postanowił oszczędzać.

Zaczął od siebie. Będzie zarabiał o prawie 3 tys. zł brutto mniej niż jego poprzednik Kazimierz Bohusz. Rada gminy, w której ma większość, uchwaliła mu niższe wynagrodzenie w wysokości 6,8 tys. zł brutto. Kazimierz Bohusz miesięcznie zarabiał 9,7 tys. zł.

- Przeglądając internet trafiłem na stronę Sokółki i dowiedziałem się, że jej burmistrz będzie zarabiał 8,2 tys. zł. To dodatkowo skłoniło mnie, żeby obniżyć swoją płacę i wnioskować do rady, by zmniejszyć o połowę jeden ze składników wynagrodzenia. Nie może być tak, żeby wójt Nowego Dworu zarabiał więcej niż burmistrz Sokółki - uważa wójt Andrzej Humienny.

Mniej zarobią także radni. Całkowicie zmienili system wynagradzania. Do tej pory radni, którzy nie pełnili żadnych funkcji otrzymywali po 450 zł za każde posiedzenie rady i komisji. Mogli więc dostawać miesięcznie nawet trzykrotność diety.

Teraz będą otrzymywać 250 zł za każdy miesiąc. Bez względu na to, ile razy w miesiącu zbierze się rada lub komisja.

- To są takie nasze pierwsze kroki, żeby trochę odciążyć budżet gminy. Nasze zadłużenie wynosi około 23 proc. i musimy szukać oszczędności. Obniżenie mojego wynagrodzenia i diet radnych zaoszczędzi około 60 tys. zł rocznie. To dobry początek - zapewnia Andrzej Humienny.

Wcześniej, przez 10 lat gminą Nowy Dwór rządził Kazimierz Bohusz. Choć kandydował w tych wyborach, poniósł klęskę. Nie przeszedł nawet do drugiej tury.

- To ludzie tak zadecydowali. Może po prostu mieli dość stagnacji i braku inwestycji? - dyplomatycznie o przyczynach porażki byłego wójta mówi Wiesław Tomaszewski, wiceprzewodniczący rady gminy w Nowym Dworze.

Czytaj więcej o:
  • andrzej humienny
  • dieta
  • nowy dwór
  • obniżka
  • powiat
  • radni
  • sokółka
  • wójt
  • zarobki
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
poranny24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 048

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 7119394

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

poranny.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.poranny.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.