Jesteś tu: Strona główna Wiadomości Łapy Artykuł

Poród. W szpitalu dzieci rodzą się na nowych łóżkach.

Dodano: 24 listopada 2010, 14:15 Autor:

Sala porodowa w łapskim szpitalu wzbogaciła się o dwa nowoczesne łóżka. Można je łatwo dostosować do indywidualnych potrzeb rodzącej pacjentki.
To łóżko jest przede wszystkim wygodne. Mogę nim sama sterować – mówi oczekująca na poród pani Monika z miejscowości Jeńki, w gminie Sokoły.

To łóżko jest przede wszystkim wygodne. Mogę nim sama sterować – mówi oczekująca na poród pani Monika z miejscowości Jeńki, w gminie Sokoły. (fot. Fot. Julita Januszkiewicz)

Jak mówi dr Sławomir Jarocki, ordynator oddziału ginekologiczno – położniczego, nowe łóżka porodowe mają wiele zalet. Przede wszystkim ułatwiają położnikom pracę, a co najważniejsze zyskają na tym pacjentki.

– Znajduje się tu pilot, którym można sterować łóżko. W ten sposób można je przystosować do pozycji, w której kobiecie będzie wygodniej rodzić. Nie zawsze musi być ona leżąca, ale również może być siedząca, półsiedząca czy kuczna – wylicza ginekolog.

To specjalistyczny a przede wszystkim uniwersalny sprzęt. Łóżka mogą też służyć do dziennego pobytu w szpitalu oraz jako fotele zabiegowe. – Można na nich także przeprowadzać tzw. cesarskie cięcia. Natomiast materac jest wykonany ze specjalnej gąbki z powłoką odporną na zabrudzenia – dodaje szef łapskiej porodówki.

Cieszą się lekarze i pacjentki. Bo jeszcze do niedawna kobiety rodziły na łóżkach mających ponad 30 lat.

– Były one już zniszczone, a przede wszystkim nie spełniały wymogów – nie ukrywa dr Jarocki.

– Nowe łóżko jest szersze, ale tym bardziej wygodne – mówi Marta Wróblewska, która urodziła trzecie dziecko. Ma więc porównanie.

Ale taki komfort kosztuje 70 tys. złotych. Łapskiemu szpitalowi udało się je kupić za nieco niższą cenę.
Warto było, bo tak nowoczesny sprzęt nie tylko podwyższa jakość usług medycznych, ale co najważniejsze, podnosi prestiż szpitala.

– Nasz oddział to przyjazne miejsce do narodzin nie tylko najmłodszych łapian. Coraz częściej rodzą tu mieszkanki powiatu białostockiego – zaznacza dr Jarocki.

Podczas porodów są też stosowane znieczulenia. Co ważne, są one bezpłatne. Jednak można z nich skorzystać tylko podczas dyżuru lekarza anestezjologa.

Sławomir Jarocki ma szerokie plany rozwoju oddziału. Konieczny jest remont i przebudowa sali porodowej. Chciałby, by powstała sala reanimacyjna oraz oddzielna do porodów rodzinnych.

Czytaj więcej o:
  • dzieci
  • ginekolog
  • łapy
  • łóżko
  • pacjenci
  • położna
  • porodówka
  • poród
  • sprzęt
  • szpital
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Potrącenie pieszego na przejściu. Kobieta jechała za szybko.

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
poranny24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 048

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 7119394

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

poranny.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.poranny.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.