Dziewczynka z zapałkami: Dzieci pakują zakupy i zbierają pieniądze

Dodano: 19 listopada 2010, 19:45 Autor:

Dziewczynka z zapałkami to akcja prowadzona w sklepie Carrefour. Dzieci pakują zakupy klientów i zbierają pieniążki dla najuboższych uczniów.

Zbieramy pieniążki na obiady, wyprawki i ferie dla najbardziej potrzebujących dzieci - mówią Weronika Lisowska i Wiktoria Sztachelska z Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 6.

Ubrani w baśniowe stroje wolontariusze z Klubu Ośmiu pakowali wczoraj zakupy klientom Carrefoura. W ten sposób kwestowali na rzecz najuboższych uczniów. Tym, którzy nie szczędzili datków, wolontariusze rozdawali czarodziejskie zapałki.

Fundacja "Dziewczynka z zapałkami" pochodzi z Łodzi. Pomaga dzieciom z całej Polski. Opłacają ich obiady, organizuje wyjazdy wakacyjne i ferie. Klub Ośmiu działający przy Szkole Podstawowej nr 44 od dwóch lat współpracuje z fundacją. Pieniądze, które zbiorą, są przeliczane i przesyłane do Łodzi.

- Fundacja rozdziela je na uczniów najbardziej potrzebujących - mówi Anna Samborska, opiekun szkolnego wolontariatu w SP nr 44. - Zasponsorowała też wyjazdy na wakacje i ferie najbardziej oddanym wolontariuszem z naszej szkoły.

Akcja "Dziewczynka z zapałkami" odbywa się przez jeden weekend w miesiącu. Jest tak popularna, że przyłączają się do niej wciąż nowe szkoły.Każdy, kto będzie robić zakupy w sobotę i niedzielę w sklepie Carrefour na Zielonych Wzgórzach, może wspomóc potrzebujące dzieci.

Czytaj więcej o:
  • akcja
  • białystok
  • carrefour
  • dziewczynka z zapałkami
  • sklep
  • szkoła
  • wolontariat
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
poranny24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Która z białostockich galerii handlowych jest najlepsza?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 17109.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 048

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 7119394

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

poranny.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.poranny.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.