Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok 4:1. Lider rozgromiony. (relacja, wideo)

Sektor kibiców gości wypełnił się niemal do ostatniego miejsca
Sektor kibiców gości wypełnił się niemal do ostatniego miejsca fot. T. Dworzańczyk
Widzew Łódź zwyciężył Jagiellonię Białystok 4:1 w meczu 10. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Mimo porażki żółto-czerwoni pozostaną na fotelu lidera, gdyż pozostałe zespoły z czołówki także traciły punkty.

Białostoczanie fatalnie rozpoczęli spotkanie z beniaminkiem. W 8. minucie prowadzenie dla gospodarzy uzyskał strzałem głową Marcin Robak, który wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie z rzutu rożnego.

W 17. minucie jest już 2:0. Jagiellończycy ponownie zostawili bez opieki w polu karnym Robaka, który po raz drugi głową pokonał Grzegorza Sandomierskiego.

Po półgodzinnej bezproduktywnej grze żółto-czerwonych trener Michał Probierz decyduje się na pierwszą zmianę. Na boisko wszedł Kamil Grosicki, który zmienił Przemysława Trytkę.

Niestety, gra białostoczan wciąż jest kiepska. Na domiar złego w 43. minucie Jaga traci trzeciego gola. Dośrodkowuje Darvydas Sernas a akcję zamyka Mindaugas Panka, który głową pakuje piłkę do siatki.

Po przerwie na boisku melduje się Marcin Burkhardt, który zastępuje Jarosława Lato. Białostocki pomocnik jest już chyba ostatnią szansą Jagi na odmienienie losów meczu.

Niestety, dramat białostockiego zespołu trwa dalej. Tym razem po akcji Robaka do piłki dochodzi niepilnowany Piotr Grzelczak, który w 55. minucie strzela czwartego gola. To prawdziwa demolka w wykonaniu gospodarzy. Jaga w jednym meczu straciła tyle goli, ile przez dziewięć poprzednich kolejek.

W 77. minucie żółto-czerwoni strzelają honorowego gola. Dośrodkowanie Grosickiego zamyka Tomasz Frankowski, który w ten sposób zdobywa swoją siódmą bramkę w tym sezonie.

To jednak było wszystko na co tego dnia było stać słabo dysponowanych jagiellończyków. Blisko 800 kibiców Jagi obecnych na stadionie łódzkiego Widzewa przeżyło srogi zawód.

Widzew - Jagiellonia 4:1 (3:0). Bramki: 1:0 - Robak (8), 2:0 - Robak (17), 3:0 - Panka (43), 4:0 - Grzelczak (56), 4:1 - Frankowski (77)

Widzew: Mielcarz - Broź, Bieniuk, Ben Radhia, Dudu, Duric (80. Radowicz), Panka, Pinheiro, Grzelczak (82. Lisowski), Robak (90. Grzelak), Sernas.

Jagiellonia: Sandomierski - Kascelan, Kijanskas, Skerla, Norambuena, Kupisz (64. Essomba), Hermes, Grzyb, Lato (46. Burkhardt), Frankowski, Trytko (35. Grosicki).

Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok. Transmisja telewizyjna online. (na żywo)