Jesteś tu: Strona główna Kultura - Wystawy Artykuł

Jak ubierały się Polki w latach 60. - wystawa w Centrum im. L.Zamenhofa

Dodano: 13 października 2010, 8:00 Autor:

We wtorek (19 października) będzie można obejrzeć nietypową kolekcję zdjęć prezentujących modę z lat 60. ubiegłego wieku.
Dodatkowymi atrakcjami wystawy "Jak ubierały się Polki w latach 60tych" będą hity polskiego big beatu i kącik czytelniczy bogato wyposażony w prasę modową z lat 60.

Dodatkowymi atrakcjami wystawy "Jak ubierały się Polki w latach 60tych" będą hity polskiego big beatu i kącik czytelniczy bogato wyposażony w prasę modową z lat 60. (fot. mat. organizatora)

Podczas wernisażu będzie można także wysłuchać także wykładu Moniki Małkowskiej "Kosmos za czerwoną kurtyną".

Monika Małkowska - krytyk sztuki, absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, znana i uznana dziennikarka (publicystka "Rzeczypospolitej”,"Sztuka.pl"), bardzo aktywna na antenie radiowej i telewizyjnej.

Na wystawie "Jak ubierały się Polki w latach 60tych" prezentowane są m.in. zdjęcia wybitnego, zmarłego przed rokiem fotografa mody, Janusza Sobolewskiego. Zobaczymy stroje wieczorowe, kreacje balowe, stroje na każdą okazję i każdą porę roku jakie proponowali styliści blisko pół wieku temu. To historia, która przeżywa swój renesans. Szalone lata 60. inspirują współczesnych projektantów.
Dodatkowymi atrakcjami wystawy "Jak ubierały się Polki w latach 60tych" będą hity polskiego big beat'u i kącik czytelniczy bogato wyposażony w prasę modową z lat 60.

To były czasy beztroskiego "zrzynania” zachodnich wzorów. Wiele kłopotów nastręczało znalezienie odpowiednich tkanin, bodaj jako tako imitujących oryginały. Problemy były także z ciałem, czy raczej ciałami Polek. Za idealnie zbudowane uchodziły kobitki przy kości, ładnie zaokrąglone. Tymczasem pierwsza połowa lat 60. wprowadziła dyktat chudości – rezultat nowej, zgeometryzowanej mody, w której coraz większą rolę odgrywały nogi. Damskie, rzecz jasna... - twierdzi Monika Małkowska.

Wernisaż 19 października (wtorek) o godz. 18 w Centrum im. Ludwika Zamenhofa, ul. Warszawska 19.
Wystawa będzie czynna do 21 listopada. Wstęp wolny

Czytaj więcej o:
  • centrum
  • fotografia
  • moda
  • polki
  • wykład
  • wystawa
  • zdjęcia
  • zxamenhofa
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem

Informacje z Twojego powiatu

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 048

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 7119394

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

poranny.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.poranny.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.