Dwujęzyczne gimnazjum w Białymstoku. Chętnych nie brakuje.

Dodano: 20 sierpnia 2010, 20:45 Autor:

Lekcje po polsku i po angielsku. Na to może liczyć 57 białostockich uczniów, którzy we wrześniu rozpoczną naukę dwujęzycznym gimnazjum przy ul. Narewskiej. Szkoła, która powstała przy II Liceum Ogólnokształcącym uruchomiła pierwszą klasę już po raz drugi.

– Tegoroczny nabór był lepszy od poprzedniego. Zgłosiło się do nas 88 kandydatów. Wszyscy przystąpili do testu kompetencyjnego z języka angielskiego. Wyniki były naprawdę dobre – mówi Mariusz Łupiński, dyrektor II LO.

W dwujęzycznym gimnazjum ruszą od września dwie pierwsze klasy. Uczniowie, którzy zostali przyjęci spotkają się w poniedziałek na zajęciach integracyjnych. – Tak, by mogli lepiej się poznać przed rozpoczęciem roku szkolnego – dodaje dyrektor Łupiński.

Już w pierwszej klasie będą mieć biologię i historię w języku angielskim. W drugiej dołączy do tego grona matematyka, fizyka, chemia.

Absolwenci dwujęzycznego gimnazjum, nie powinni mieć później problemów z dostaniem się do klasy w II LO, przygotowującej do międzynarodowej matury. Ta po raz pierwszy zostanie przeprowadzona w Białymstoku za pięć lat. Międzynarodowa matura jest przepustką do najlepszych uczelni na świecie.

Czytaj więcej o:
  • Białystok
  • gimnazjum
  • matura
  • nauka
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
poranny24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 048

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 7119394

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

poranny.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.poranny.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.