W Supraślu powstanie nowy hotel

Dodano: 13 lipca 2010, 9:30 Autor:

Do przedsiębiorstw z branży turystycznej trafiły unijne dotacje. Dzięki tym pieniądzom podniesie się atrakcyjność turystyczna regionu. – Warto było starać się o takie wsparcie – ocenia Ryszard Grycuk, który jeszcze w tym roku rozpocznie w Supraślu budowę ośrodka wypoczynkowego.

Pięćset czterdzieści miejsc dla gości i sto osiemdziesiąt nowych miejsc pracy powstanie dzięki unijnym funduszom z Regionalnego Programu Operacyjnego. W sumie inwestycje z branży turystycznej w województwie podlaskim będą kosztowały 120 mln zł, w tym 34 mln pochodzi z Unii.
Najwięcej, bo 4 mln złotych otrzymała firma Rentos. – To pierwsza nasza dotacja – mówi Ryszard Grycuk, szef firmy. – Wybudujemy w Supraślu ośrodek wypoczynkowy, w którego skład będzie wchodził hotel, restauracja i basen. Zatrudnimy co najmniej 10 osób. Całość będzie kosztowała 13,5 mln zł.

Łapska firma Kaylon, która zajmuje się organizacją spływów kajakowych, starała się o 553 tys. zł dotacji. Niestety, jej wniosek został odrzucony.

– Dotacje dla firm z branży turystycznej to uzupełnienie wsparcia, które płynie do samorządów – wyjaśnia Urszula Mirończuk z Podlaskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu 8 mln złotych unijnego dofinansowania zdobyła gmina Łapy. Dzięki temu powstanie Centrum Turystyczno -Rekreacyjne i basen. – Ma się tam znajdować automatyczna bezobsługowa wypożyczalnia rowerów, nart biegowych i kijów nornic walking, a także siłownia – wylicza burmistrz Roman Czepe.

Z centrum będą mogli korzystać też mieszkańcy sąsiednich gmin. Magistrat uruchomi punkt informacji turystycznej. W centrum powstanie też część gastronomiczno-noclegowa.
Jednocześnie ruszył kolejny konkurs na projekty podnoszące atrakcyjność turystyczną regionu. Do rozdania jest 11 mln złotych. Wnioski można składać do końca sierpnia.

Czytaj więcej o:
  • atrakcje
  • muzeum
  • supraśl
  • turyści.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
poranny24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 048

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 7119394

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

poranny.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.poranny.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.