Parafia na Wysokim Stoczku przyjmie relikwie ks. Jerzego Popiełuszki

Dodano: 9 czerwca 2010, 19:45 Autor:

W niedzielę białostoczanie podziękują za beatyfikację ks. Jerzego Popiełuszki. To w tej świątyni zostaną złożone relikwie błogosławionego.
Przed kościołem pod wezwaniem Zmartwychwstania Pańskiego porządkowany jest teren. To plac Bożej Opatrzności.

Przed kościołem pod wezwaniem Zmartwychwstania Pańskiego porządkowany jest teren. To plac Bożej Opatrzności. (fot. Fot. Wojciech Wojtkielewicz)

Uroczystości dziękczynne 13 czerwca

- o godzinie 16 odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta na placu Opatrzności Bożej przed kościołem pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku.
- około godziny 18 przy pomniku księdza Jerzego Popiełuszki przed białostocką katedrą zostaną złożone wieńce i kwiaty.
- około godziny 20.30 przy pomniku księdza Jerzego Popiełuszki studenci organizują godzinne czuwanie. Odbędzie się też uroczysty Apel Maryjny.

Prace na placu Opatrzności Bożej przed kościołem pod wezwaniem Zmartwychwstania Pańskiego na Wysokim Stoczku idą pełną parą.

- Robimy schody, niwelujemy plac i tworzymy główną oś, utwardzone dojście do kościoła - opowiada Józef Matwiejuk z firmy Inwestprojekt, szef zespołu, który opracował koncepcję zagospodarowania terenu przed kościołem i wokół niego. - To ma być miejsce, gdzie każdy będzie mógł przyjść odpocząć, czy pobyć w samotności.

Do tej pory teren był niezagospodarowany. Sama koncepcja powstała jeszcze w latach 90-tych. Jednak dopiero niedawno przystąpiono do realizacji części planów.

W najbliższą niedzielę to właśnie tutaj odbędą się główne uroczystości dziękczynne za beatyfikację księdza Jerzego Popiełuszki.

- Zawsze druga niedziela czerwca jest świętem dziękczynienia - tłumaczy ks. Andrzej Dębski, rzecznik prasowy białostockiej kurii. - Chcemy podziękować Bogu za ten dar błogosławionego z naszej ziemi.

Msza święta na Wysokim Stoczku rozpocznie się o godz. 16. Kazanie wygłosi arcybiskup Sławoj Leszek Głódź. Przyjadą też inni biskupi z Łomży i Ełku oraz arcybiskup Wojciech Zięba z Olsztyna, były ordynariusz białostockiej diecezji.

Również w tym kościele zostaną złożone relikwie błogosławionego księdza.

- Przygotowujemy relikwiarz - opowiada ks. Stanisław Hołodok, proboszcz parafii. Jego częścią będzie medalion z twarzą księdza Jerzego. - Relikwie zostaną wmurowane w jeden z filar w kościele.

Czytaj więcej o:
  • białystok
  • kościół
  • popiełuszko
  • relikwie
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Staw przy Praczkach na Plantach jest zielony i cuchnie

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
poranny24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 048

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 7119394

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

poranny.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.poranny.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.