Mieszkanie od ręki, ale do remontu. ZMK ma do oddania dziesięć takich lokali.

Dodano: 17 lutego 2010, 9:15

Są zniszczone, ale lokator może je dostać bez względu na miejsce w kolejce. Warunek: wyremontuje mieszkanie na własny koszt.
Zarząd Mienia Komunalnego ma interesującą ofertę dla czekających na lokal od gminy.

Zarząd Mienia Komunalnego ma interesującą ofertę dla czekających na lokal od gminy. (fot. Fot. sxc)

Jestem tym zainteresowana, liczę na takie mieszkanie, bo już dziesięć lat czekam w kolejce - mówi Lilia Trykozko, białostoczanka, która chce dostać mieszkanie od gminy. - Ale najpierw chciałabym ten lokal zobaczyć, żeby wiedzieć, w jakim jest stanie. Muszę policzyć, ile mnie taki remont może kosztować, bo z pieniędzmi krucho. A tu wszystko od nich zależy.

Dwa tygodnie na decyzję

Zarząd Mienia Komunalnego ma interesującą ofertę dla czekających na lokal od gminy. Chodzi o 10 mieszkań, zniszczonych, czasem wręcz zdewastowanych, odzyskanych po eksmisjach. Mieszczą się zarówno w centrum miasta, jak i nieco dalej: przy ulicy Klepackiej, Lipowej, Malmeda, Nowym Świecie, Orzeszkowej, Skłodowskiej, Świętojańskiej.

Urzędnicy chcą oddać je lokatorom poza normalną kolejką oczekujących. Pod jednym warunkiem: najemca będzie musiał sam je wyremontować.
A to będzie kosztować, bo niejednokrotnie w takim lokalu naprawy wymaga wszystko: podłogi, instalacje, okna.

- Te mieszkania mają różny standard, położone są w różnych miejscach i wymagają sporych nakładów, bo mieszkali tam ludzie, którzy zupełnie ich nie szanowali - nie ukrywa Andrzej Ostrowski, szef Zarządu Mienia Komunalnego.
Informacja o tym w najbliższych dniach pojawi się na tablicy w siedzibie ZMK przy ulicy Bema i biurze obsługi mieszkańców, mieszczącym się przy ulicy Skłodowskiej.

Lokatorzy chętni na taką transakcję będą musieli szybko podejmować decyzję - mają dwa tygodnie na złożenie wniosku od momentu wywieszenia ogłoszenia. Potem ich dokumenty i sytuację rozpatrzy społeczna komisja mieszkaniowa.

Korzyść dla dwu stron

Co istotne: ci, którzy zdecydują się na przejęcie takiego zdewastowanego lokum i zainwestują w nie, nie płacą miastu kaucji zabezpieczającej. A ta w normalnych warunkach wynosi dwunastokrotność czynszu.

To nie pierwsze takie posunięcie miasta. W ubiegłym roku w ten sposób rozdysponowano sześć mieszkań. Chętnych nie brakowało - w kolejce po nie ustawiło się 36 rodzin.

I dla jednej, i dla drugiej strony to dobry interes. Miasto nie ukrywa, że w ten sposób zaoszczędzi.

- Pieniądze, które poszłyby na te remonty, przeznaczymy na coś innego - mówi Andrzej Ostrowski. - A jeżeli chętni się nie znajdą, wtedy będziemy odnawiać je sami.

Czytaj więcej o:
  • białystok
  • lokal
  • mieszkanie
  • mieszkańcy
  • remont
  • zmk
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
poranny24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 048

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 7119394

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

poranny.pl jest częścią grupy Media Regionalne

Media Regionalne sp. z o.o. w Warszawie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.poranny.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Mediów Regionalnych i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Media Regionalne sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2014.