Wojsko daje pracę. Sto wolnych etatów w jednostce

Dodano: 4 listopada 2009, 12:45 Autor:

Wiem, że to wymagająca praca, ale liczę, że będzie to przygoda mojego życia – przyznaje Piotr Niemyjski, kandydat na zawodowego żołnierza. Wczoraj stawił się na komisji w 18. pułku rozpoznawczym. Białostocka jednostka ogłosiła nabór do służby.
W armii liczą się przede wszystkim chęci. A ci młodzi ludzie chcą służyć w białostockiej jednostce. Wczoraj stanęli przed komisją.

W armii liczą się przede wszystkim chęci. A ci młodzi ludzie chcą służyć w białostockiej jednostce. Wczoraj stanęli przed komisją. (fot. Fot. Anatol Chomicz)

To jest wybór na całe życie. Jak się ktoś decyduje, to znaczy, że wojsko już zawsze będzie na pierwszym miejscu. Ważniejsze niż dziewczyna, żona czy rodzina – uważa Piotr Niemyjski.
Ma już za sobą służbę zasadniczą. Teraz chce zostać zawodowcem. Wczoraj przyszedł do jednostki przy Kawaleryjskiej na pierwszy sprawdzian.

– Dla mnie wojsko to nie tylko pewna praca. To pasja. Liczę, że przeżyję tu przygodę i dostanę szansę, żeby się rozwinąć – dodaje Piotr.

Takich jak on przyszło wczoraj na kwalifikacje prawie trzydziestu. Chcą służyć w 18. pułku rozpoznawczym. Musieli zaliczyć testy sprawnościowe, rozmowę z psychologiem i komisją wojskową.

– Ale to tylko pierwszy krok do zawodowej służby. Kandydatów czekają jeszcze szczegółowe badania lekarskie i testy psychologiczne. Dopiero potem podpiszemy z wybranymi kontrakt – opowiada kapitan Jan Busłowicz, oficer prasowy dowódcy 18. pułku.

Wojskowi szukają młodych ludzi, którzy tak jak pan Piotr odbyli już służbę zasadniczą. Muszą być sprawni fizycznie, ale przede wszystkim muszą chcieć być w wojsku.

– To ciężka i wymagająca poświęceń praca. Tych, których przyjmiemy do służby, czeka najpierw szkolenie – mówi Busłowicz. – Ale już niedługo będą wspierać nasze misje za granicą.

Chętni mogą się jeszcze zgłaszać. Nabór będzie trwał do końca tygodnia, a potem ma się odbywać także w każdy czwartek i piątek do końca listopada. Kandydaci powinni się stawić przed godz. 8 w jednostce na Kawaleryjskiej. Muszą mieć ze sobą książeczkę wojskową, strój do ćwiczeń, zaświadczenie od lekarza, że mogą wziąć w nich udział, a także dokumenty potwierdzające umiejętności.

– Kiedyś było tak, że to my szukaliśmy chętnych do wojska. Teraz oni ustawiają się do nas w kolejce. Mamy w czym wybierać – uważa mjr Krzysztof Maciejewski, oficer zajmujący się kadrami w białostockiej jednostce.

Czytaj więcej o:
  • Białystok
  • etaty
  • kondycja
  • miejsca
  • praca
  • sprawdzian
  • wojsko
  • wolne
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
poranny24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 048

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 7119394

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

poranny.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.poranny.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.