Policja łapie za brak pasów czyli akcja pokazówka (wideo, zdjęcia)

Dodano: 5 października 2009, 22:30 Autor:

Za jazdę bez zapiętych pasów kierowca dostaje mandat 100 złotych i 2 punkty karne.

Za jazdę bez zapiętych pasów kierowca dostaje mandat 100 złotych i 2 punkty karne. (fot. fot. Anatol Chomicz)

Wystarczyły dwie godziny i policjanci wystawili 133 mandaty. Tak zakończyła się akcja "Zapnij pasy”. – Ona jest bez sensu – mówi jeden z kierowców. – Z naszych obserwacji wynika, że jest skuteczna, bo coraz więcej osób nie zapomina o pasach – uważa Jacek Dobrzyński, rzecznik policjantów.

Komentarz Bartosza Wacławskiego

Zróbmy akcję
Czy poniedziałkowa akcja cokolwiek zmieni? Kierowcy, ci bez wyobraźni, nadal będą jeździć bez pasów. Policjanci mówią, że robiąc taką łapankę, pokazują problem. I ktoś się zastanowi. Nie wierzę. Podobnie jest z akcją "Trzeźwy poranek”. Policjanci wyłapują pijanych kierowców. I co? I nadal statystyki przerażają. Jedyny plus: pieniądze. W poniedziałek policjanci zarobili dla budżetu kilkanaście tysięcy złotych. Szkoda, że niechętnie opłacamy mandaty. Może i tu pomoże jakaś akcja?

Policjanci pojawili się wczoraj na pięciu białostockich skrzyżowaniach, m.in. przy ulicy Andersa. Jeden wypatrywał, czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy. Jeśli nie, dawał cynk kolegom, którzy czekali kilkaset metrów dalej przy radiowozie.

Akcja trwała dwie godziny. 133 osoby dostały mandaty. – Skoro nie przemawiają do nich względy bezpieczeństwa, może przekonają ich kary – mówi jeden z policjantów.

– Nic z tego. Takie akcje są do niczego. I tak nie zapnę pasów – odgrażał się złapany kierowca. I nie przekonał go 100-złotowy mandat ani dwa punkty karne.

Od początku roku na jeździe bez pasów albo przewożeniu dzieci bez fotelika mundurowi przyłapali prawie 12 tysięcy kierowców. Rok temu było ich o 2,5 tysiąca więcej. Większość zatrzymano w czasie zwykłych patroli. Po co więc organizować taką pokazówkę?

– Akcja jest potrzebna, bo pasy ratują życie. Liczymy, że w ten sposób uświadomimy kierowcom potrzebę ich zapinania – uważa Dobrzyński.

Czy takie policyjne akcje mają sens? Skomentuj na forum, napisz poranny24@poranny.pl.

Czytaj więcej o:
  • akcja
  • białystok
  • łapanka
  • mandat
  • pasy bezpieczeństwa
  • policja
  • zapnij pasy
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Był na pasach. Potrącił go samochód

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
poranny24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 048

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 7119394

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

poranny.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.poranny.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.