ZSI w Sokółce - szkoła z uśmiechem

Dodano: 12 października 2008, 19:17 Autor:

Kawalerów Orderu Uśmiechu - takie imię przyjmie wkrótce Zespół Szkół Integracyjnych w Sokółce.
Społeczność Zespołu Szkół Integracyjnych miała już okazję spotkać się z osobą odznaczoną Orderem Uśmiechu. W szkole gościła poetka Irena Conto Di Mauro

Społeczność Zespołu Szkół Integracyjnych miała już okazję spotkać się z osobą odznaczoną Orderem Uśmiechu. W szkole gościła poetka Irena Conto Di Mauro

O tym, aby szkole nadać imię właśnie Kawalerów Orderu Uśmiechu zdecydowali wspólnie uczniowie, rodzice i nauczyciele. W piątek ostateczną decyzję w tej sprawie podejmą sokólscy radni.

Uczą wrażliwości

Dlaczego takie imię? Ze względu na specyfikę szkoły. Uczą się u nas dzieci niepełnosprawne. Uczymy wrażliwości, mądrego pomagania wszystkim, a szczególnie osobom niepełnosprawnym. Nadanie szkole imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu będzie swoistym postawieniem przysłowiowej kropki nad “i” w dążeniu społeczności szkolnej do rozpowszechniania idei integracji. Być może dzięki temu Kawalerem Orderu Uśmiechu zostanie któryś z mieszkańców Sokółki lub jej okolic – czytamy w uzasadnieniu wyboru.

Kapituła się zgodziła

W Polsce jest tylko 25 placówek szkolnych, które za swego patrona mają Kawalerów Orderu Uśmiechu. Do tego grona już wkrótce dołączy sokólski Zespół Szkół Intergacyjnych.

Ale zgodę najpierw musiała Międzynarodowa Kapituła Orderu Uśmiechu. I tak się stało.

Dyrektorka szkoły Maria Lilia Andrzejewska otrzymała odpowiedź, że z prawdziwą satysfakcją wyrażona została zgoda na nadanie szkole imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu.

Czytaj więcej o:
  • sokółka
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
poranny24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 048

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 7119394

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

poranny.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.poranny.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.