Jesteś tu: Strona główna WKL WKL04 Praca Artykuł

Ubiory ciążowe w Białymstoku

Dodano: 22 kwietnia 2008, 0:00 Autor:

Jolanta Fidura wraz z mężem prowadzi sklep z ubiorami ciążowymi.
Dlaczego kobiety, które spodziewają się dziecka, miałyby nie być modnie ubrane - mówi Jolanta Fidura, która wraz z mężem prowadzi sklep dla przyszłych mam.

Dlaczego kobiety, które spodziewają się dziecka, miałyby nie być modnie ubrane - mówi Jolanta Fidura, która wraz z mężem prowadzi sklep dla przyszłych mam. (fot. Fot. Wojciech Wojtkielewicz)

Przeczytaj więcej

Zawsze interesowałam się modą - mówi Jolanta Fidura, która wraz z mężem Mirosławem prowadzi sklep z ubiorami dla ciężarnych. - A jak sama byłam w ciąży, to z tym modnym ubieraniem się były kłopoty. Uszyłam sobie wtedy dwie sukienki, bo w męża dresach chodzić nie chciałam. Ale i tak nie wyglądałam pięknie. Sukienki były szerokie, workowate.

Przypomniała sobie tę historię, gdy siedem lat temu nie mogła znaleźć pracy. Namówiła męża, żeby przekwalifikował swoją firmę i zaczęli ubierać przyszłe mamy.

Chciała tak, jak za granicą

Wcześniej pani Jolanta przez 10 lat pracowała w służbie zdrowia. Potem miała problemy ze zdrowiem, w końcu wylądowała na bezrobociu. Szukała pracy. Traf chciał, że właśnie wtedy zaprosiła ją do siebie koleżanka mieszkająca za granicą.

- Wzięła mnie na przechadzkę po sklepach. Dużo było takich z ubiorami ciążowymi. I to nie takimi jak u nas. Wszystkie ciuchy przemyślane, ładne, dopasowane, wręcz seksowne. Pomyślałam: dlaczego Polki nie mogą się tak ubierać? U nas moda taka byle jaka: smutna w kolorach, szeroka w fasonach. A tam: eleganckie przyszłe mamy.

Po powrocie wzięła kredyt z urzędu pracy. O pomoc poprosiła też znajomych, rodzinę. Pożyczyli. Razem z mężem wynajęli pomieszczenia w Markecie ABC. Roznieśli ulotki po sklepach, szkołach rodzenia, gabinetach lekarskich. Jakoś poszło.

Niedawno przenieśli się do galerii Kwadrat. Tu musieli wymyślić nową nazwę.
- Córka zaproponowała "Be happy”. Uznaliśmy, że to jest to - mówią Fidurowie.
Wynajęli plastyka, który zaprojektował im logo. Od września są już więc firmą z prawdziwego zdarzenia.

Już nie w ogrodniczkach

Z tym asortymentem byli drudzy w Białymstoku. Musieli się więc postarać, aby zaistnieć na rynku. Jeździli po całej Polsce w poszukiwaniu producentów. Byli na wszystkich możliwych targach.

- W końcu wybraliśmy czterech producentów. Do tej pory wypracowaliśmy już sobie u nich wyłączność. Dzięki temu jest nam trochę łatwiej - mówi Jolanta Fidura.
I dodaje, że panie w ciąży zwracają uwagę przede wszystkim na jakość. Bo dobrze ubrane chcą być przede wszystkim te, które pracują. Nie nałożą już ogrodniczek. Chcą czegoś nowoczesnego. Pani Jolanta robi więc wszystko, żeby im dogodzić.
- Na ubrania staram się patrzeć oczami kobiet w ciąży. Ubrania mają być kobiece, blisko ciała. Z dobrych materiałów, ale niekoniecznie drogie - wymienia pani Jolanta. - Kobiety mają się czuć w nich dobrze.

Teraz Fidurowie wiedzą, że trafili z pomysłem. Dziecka spodziewa się ich córka - ta, która wymyśliła nazwę sklepu. I w ubraniach, którymi handlują - chodzić uwielbia.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
poranny24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 048

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 7119394

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

poranny.pl jest częścią grupy Media Regionalne
Media Regionalne sp. z o.o. w Warszawie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.poranny.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Mediów Regionalnych i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Media Regionalne sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.