Będzie oświetlenie ulic w Dojlidach

Dodano: 5 listopada 2007, 0:20 Autor:

Nareszcie! Od dawna staramy się, żeby władze Białegostoku pomyślały o nas jak o części miasta - mówią mieszkańcy Dojlid Górnych.
Pierwsze lampy oświetlą dojlidzkie ulice jeszcze przed 11 listopada. Na razie montowane są słupy.

Pierwsze lampy oświetlą dojlidzkie ulice jeszcze przed 11 listopada. Na razie montowane są słupy. (fot. fot. Wojciech Wojtkielewicz)

W końcu się doczekali. Najpierw będzie oświetlenie ulic, później kanalizacja, a na końcu drogi.

Już dwa lata należymy do Białegostoku, a wciąż mieszkamy jak na wsi - skarży się pan Sławomir, mieszkaniec Dojlid Górnych. - Miasto dawno nam obiecało, że będzie i oświetlenie, i drogi. Problem w tym, że z tych obiecanek nie mamy nic.

Zapomnieli?

- Przez dwa lata nikt się nami nie zainteresował - dodaje z żalem pani Jadwiga. - Dobrze, że jakoś dojeżdżamy do swoich domów. Ale gdy spadnie pierwszy śnieg, zaczną się większe problemy.

- A co z dziećmi? - wtóruje jej sąsiad. - Przecież codziennie jeżdżą do szkoły w Dojlidach albo na inne białostockie osiedla.

- Nieraz widzę, że po niektóre przyjeżdżają rodzice na przystanek. Ale większość wraca po ciemku. Dobrze, że się nikomu nic złego nie stało... - dodaje pani Jadwiga.

Remont za remontem

- Mieszkańcy sami nie wiedzą, co się dzieje na ich ulicach - mówi Janusz Ostrowski, dyrektor departamentu inwestycji w Białymstoku. - Na niektórych już teraz trwają prace.

Magistrat zapowiada, że do końca listopada słupy oświetleniowe pojawią się na dziewięciu ulicach. Będzie tam zamontowanych 60 lamp. A trzynaście kolejnych ulic ma być oświetlonych na początku przyszłego roku.

- Cieszy nas to bardzo, ale lampy to nie wszystko - komentują mieszkańcy Dojlid. - Nadal nie wiemy, kiedy doczekamy się nowych dróg.

Ale tu plany miasta już nie są tak konkretne.

Kanalizacja w dwa lata

- Poprawimy nawierzchnię dopiero wtedy, gdy uporamy się z kanalizacją wodociągową - mówi Ostrowski. - A to duży wydatek.

Zdaniem urzędników, Dojlidy potrzebują około 37 mln zł tylko na samą kanalizację. Całkowita jej przebudowa planowana jest na lata 2008-2009.

Dobra wiadomość to taka, że nawierzchnia będzie robiona w pierwszej kolejności na ulicach, którymi jeżdżą autobusy, od razu po budowie kanalizacji. Jest to odcinek od ul. Grabowej do Edukacyjnej. Pozostałe drogi zasłużą jednak na nową nawierzchnię dopiero po 2010 roku.

Ulice, które będą oświetlone

I etap:
- do końca listopada: Pelargonii, Czereśniowa, Irysowa, Kolorowa, Kraski, Poranna, Przepiórki, Leśna Polana, Pod Lasem

II etap:
- początek 2008 roku: Cytrynowa, Bajeczna, Dojlidy Górne, Halicka, Agawy, Narcyzowa, Solnicka (w części), Hiacyntów, Jaskrów, Sikorki, Majowa, Makowa, Komandorska

III etap
- do końca wakacji w 2008 roku: Kadłubowa, Busolowa, Doliny, Stawów, Drzewna, Wiosłowa, Berberysowa, trzy dojazdy do Stoczni Gdańskiej, Cukiniowa, Koperkowa, Ananasowa, Pagórkowa, Rejsowa, Żeglarska, Kotwicowa, Algebraiczna, Milowa


- Mieszkańcy ulic, na których brakuje oświetlenia i które nie zostały ujęte w wyżej wymienionym planie, powinni zgłaszać się do departamentu inwestycji Urzędu Miasta w Białymstoku

Czytaj więcej o:
  • białystok
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Augustów przypomina o sobie

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
poranny24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 048

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 7119394

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

poranny.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.poranny.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.