Wypunktowani przez rywala i arbitra

(ag)
Łukasz Adamski nie zdołał uchronić ŁKS przed porażką z Podbeskidziem
ŁKS Browar Łomża obwinia sędziego za porażkę w Bielsku-Białej

Mocno skomplikowała się sytuacja w tabeli ekipy ŁKSBrowar Łomża. Po porażce 0:2 z Podbeskidziem Bielsko-Biała podopieczni Jana Makowieckiego mają już tylko trzy punkty przewagi nad strefą spadkową.

- Uczulałem chłopaków, że dystans, który dzieli nas od reszty stawki, jest bardzo złudny. Wystarczyły trzy spotkania bez zwycięstwa i zrobiło się gorąco. Teraz do końca sezonu będziemy musieli drżeć o utrzymanie - mówi Makowiecki.

Łomżanie zapowiadali otwartą grę i rzeczywiście w pierwszych minutach to oni wyprowadzali groźniejsze ataki. Taktyka ŁKS legła w gruzach w 20. minucie. Maciej Kudrycki zdołał obronić strzał Marcina Kocura, jednak wobec dobitki Krzysztofa Chrapka był już bezradny.

- To była ewidentna pozycja spalona. Nie wiem, jak arbiter mógł tego nie zauważyć - denerwuje się Makowiecki.

Ełkaesiacy najlepszą okazję do wyrównania mieli w 51. minucie. Po faulu na Tomaszu Bzdędze sędzia podyktował rzut karny. W tym momencie zaczęła się seria fatalnych wydarzeń dla drużyny gości. Najpierw Paweł Strózik nie wykorzystał "jedenastki", za chwilę Podbeskidzie wyprowadziło kontrę i Chrapek pokonał Kudryckiego. ŁKS znów domagał się odgwizdania spalonego. Doszło do przepychanek, po których z boiska wyrzucony został Paweł Galiński.

WYNIK

Podbeskidzie Bielsko-Biała - ŁKSBrowar Łomża 2:0 (1:0). Bramki: 1:0 - Chrapek (20), 2:0 - Chrapek (51). Żółte kartki: Sacha, Kocur, Cienciała, Butryn - Dąbrowski, Strózik, Jasiński, Łuba, Świerblewski. Czerwona kartka: Galiński (52, ŁKS). Sędziował: Piotr Siedlecki (Warszawa). Widzów: 1 tys.

Podbeskidzie: Michałowski - Górkiewicz, Hirsz, Mouzie, Odrzywolski, Pater, Kołodziej, Butryn, Sacha, Chrapek, Kocur.

ŁKS: Kudrycki - Galiński, Kowalski, Strugarek, Jasiński, Mądry, Strózik, Adamski, Dąbrowski, Bzdęga, Rozkwitalski.