Krzysztof Sawicki - wiceprezydent milioner

Dodano: 8 maja 2006, 0:20

Średnio o 100 tysięcy złotych wzbogacili się w ciągu czterech lat białostoccy wiceprezydenci. Przez ten czas odłożyli więcej pieniędzy na kontach, mają nowe działki i samochody. Niektórzy też lepiej zarabiają. Ale nie wszyscy.

Tak wynika z oświadczeń majątkowych. Oświadczenia powinny być jawne, ale w Urzędzie Miejskim nie udało się ich w piątek znaleźć. - Część jest w kadrach, część u prezydenta. Niech pan przyjdzie w poniedziałek, wtedy będę je miał - mówi Bohdan Paszkowski, sekretarz miasta. Dlatego musieliśmy poprosić prezydenta i jego zastępców o ujawnienie tych danych. Wiceprezydenci zrobili to bez oporów, prezydent wyłączył wieczorem telefon, mimo że wiedział, że chcemy z nim rozmawiać.
Najbogatszy jest Krzysztof Sawicki, wiceprezydent odpowiedzialny między innymi za drogi w mieście. Wprawdzie jego zarobki po czterech latach spadły o prawie dwa tysiące złotych, ale zdążył zgromadzić na koncie niezłą fortunę - 65 tysięcy złotych i 10 tysięcy dolarów. Jego działki są też teraz więcej warte - o 120 tysięcy złotych. Dwa lata temu sprzedał też jedno ze swoich aut i kupił seata. Dlatego w sumie jego majątek rozrósł się do ponad 1,25 mln zł.
Ryszard Zimnoch odpowiedzialny za edukację w magistracie ma niemal trzykrotnie mniejszy majątek. Ale i jemu udało się zaoszczędzić trochę pieniędzy na koncie. Najbardziej rozrzutny jest Marian Blecharczyk - w 2003 roku miał jeszcze 22 tysiące złotych i trochę waluty na koncie. Teraz oszczędności nie ma wcale. Nie ma też ogromnego mieszkania i łąk. Spośród wiceprezydentów, tylko on ma mniej majątku, niż na początku kadencji i to o połowę.
Wiceprezydenci jeżdżą seatami, oplami i renaultami. Ich szef - prezydent Ryszard Tur od lat ma tylko jeden prywatny samochód - tak wynika z ubiegłorocznego oświadczenia, które jest w Internecie. Jeśli w ciągu ubiegłego roku nic się nie zmieniło, to nadal jeździ polonezem z 1994 roku. (wac, agus)

Czytaj więcej o:
  • białystok
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Szlachcic za nasze pieniądze

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
poranny24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 048

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 7119394

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

poranny.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.poranny.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.