Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Alek Rogoziński – z zawodu dziennikarz, z pasji twórca kryminałów, będzie gościem „Środy literackiej” w Książnicy Podlaskiej

Urszula Kropiewnicka
Urszula Kropiewnicka
Paweł Płaczek/alekrogozinski.pl
Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Środa literacka". Gościem będzie Alek Rogoziński, dziennikarz, twórca kryminałów.

Alek Rogoziński – z zawodu dziennikarz, z pasji kryminalista… to znaczy twórca kryminałów. Przez lata związany z mediami. Karierę zaczynał w połowie lat 90. w kultowej już dzisiaj Rozgłośni Harcerskiej, potem zasiadał za mikrofonem m.in. w Radiu Plus i warszawskim Radiu Kolor. W latach 2007-2020 pracował w wydawnictwie Edipresse, gdzie piastował funkcję sekretarza redakcji magazynu „Party”.

Zadebiutował w marcu 2015 roku kryminałem „Ukochany z piekła rodem”, zdobywając pierwsze miejsce na liście bestsellerów kryminalnych EMPIK.com. Dwie jego powieści, „Jak Cie zabić, kochanie?” i „Do trzech razy śmierć”, zostały nominowane w plebiscycie „Książka roku” portalu Lubimy Czytać. Za książkę „Lustereczko, powiedz przecie” nagrodzony pierwszą nagrodą w plebiscycie „Zbrodnia z przymrużeniem oka”. Ponownie zdobył tę nagrodę rok później za powieść „Zbrodnia w wielkim mieście”, a dwa lata później za komedię kryminalną „Raz, dwa, trzy… giniesz ty!”.

Jesienią 2019 roku jego powieść „Raz, dwa, trzy… giniesz ty!” doczekała się inscenizacji na deskach Teatru Druga Strefa. W 2022 roku sprzedano prawa do ekranizacji jego powieści „Skradziony klejnot” (pierwszego tomu sagi „Gorset i szpada”).
W sumie książki Alka Rogozińskiego rozeszły się w łącznym nakładzie ponad 650 tysięcy egzemplarzy.

Alek ma dwa życiowe hobby: muzykę (kocha Madonnę, a za swoich idoli uważa Jima Morrisona i The Doors oraz Kate Bush) i podróże. Jego marzeniem jest objechać cały świat, a na stare lata zamieszkać na jednej z wysp Morza Śródziemnego. A tam już tylko pisać, i pisać, i pisać, i pisać…

Jego najnowsze wydawnictwa to: „Po trupach do celu” (2022), „Skradziony klejnot” (2022) oraz „Dom (nie) spokojnej starości” (2021).

Spotkanie odbędzie się 15 czerwca 2022 r., godz. 17:00 w Książnicy Podlaskiej, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 14A. Wstęp wolny.

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny