JUWENALIA
  BIAŁYSTOK

  Juwenalia rozpoczęte!

  Rozwiń
  VII Międzynarodowe Targi Książki w Białymstoku. Krzysztof...

  VII Międzynarodowe Targi Książki w Białymstoku. Krzysztof Tur - Kronika życia Michała Bułgakowa. Wszystko o twórcy Wolanda

  Jerzy Doroszkiewicz

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Krzysztof Tur to tłumacz i pisarz

  Krzysztof Tur to tłumacz i pisarz ©Fundacja Sąsiedzi

  Żartobliwie można powiedzieć, że Krzysztof Tur zaprzedał duszę twórcy „Mistrza i Małgorzaty”. W 2017 roku doprowadził do wydania swego tłumaczenia powieści, teraz czas na biografię jej autora.
  Krzysztof Tur to tłumacz i pisarz

  Krzysztof Tur to tłumacz i pisarz ©Fundacja Sąsiedzi

  Aż nie do wiary, że dokonał tego jeden człowiek. Kronika życia Michała Bułhakowa budzi szacunek ogromem pracy, wymagającej nie tylko dogłębnego rozeznania w rosyjskich źródłach, ale też krytycznego stosunku, niekiedy wręcz intuicji badawczej. Wzbudzi zapewne wielkie zainteresowanie znawców Bułhakowa, jak i rzesz miłośników twórczości tego wielkiego pisarza.

  Krzysztof Tur, nazwany przez ks. Jana Twardowskiego wielkim artystą, od lat poświęcił swoje twórcze życie prawdziwej pasji – Michałowi Bułhakowowi.
  Autor odważył się też przywrócić rosyjską wersję nazwiska pisarza „Bułgakow”, co jest zgodne z logiką, choć w Polsce przyjęła się od lat ukrainizowana jego pisownia. Tysiące ciekawostek i anegdot miłośnikom twórcy postaci Wolanda sprawią prawdziwą radość. A i odbiór jego pisarstwa w USA to także powód do uśmiechu i porównania odbioru literatury po obu stronach żelaznej kurtyny. „Kroniki życia” wydała Fundacja Sąsiedzi, organizator Targów.

  Czytaj też: VII Międzynarodowe Targi Książki w Białymstoku, 20-22 kwietnia 2018 r. - HARMONOGRAM

  Czytaj treści premium w Kurierze Porannym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Poranny.pl poleca

  Wideo