UWAGA!
  WYPADEK

  Tragiczniejsze wypadki w Białymstoku

  Rozwiń
  UWAGA!
  Zwiń

  Tragiczniejsze wypadki w Białymstoku

  Do śmiertelnych wypadków w Białymstoku dochodzi rzadko. Przypominamy te najtragiczniejsze

  Najlepszy sposób na bezstresowe rozliczenie PIT-a

  Najlepszy sposób na bezstresowe rozliczenie PIT-a

  Akcja specjalna Pity 2016

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  PIT NIE TAK STRASZNY

  Problemy z rozliczaniem deklaracji podatkowych dotykają przede wszystkim tych z nas, którzy po raz pierwszy stają przed wyzwaniem samodzielnego rozliczenia PIT-a. Bez odpowiedniego przygotowania czy wsparcia ze strony księgowego, zadanie to wydaje się bardzo skomplikowane. Często w obawie przed popełnieniem błędu, rezygnujemy z rozliczenia deklaracji już na starcie, zlecając jej przygotowanie specjaliście. Czy rzeczywiście roczny PIT jest, aż tak trudny ?  Wraz z postępem e-technologii, rozliczenie rocznych przychodów nie jest już wyzwaniem wyłącznie dla wtajemniczonych. Dzięki takim aplikacjom jak e-pity, możesz rozliczyć i wysłać swojego PIT-a bezpośrednio do fiskusa – profesjonalnie, na czas nie ruszając się z domu. Od ośmiu lat z programu e-pity regularnie korzystają miliony Polaków, z satysfakcją polecając tą przyjazną aplikację swoim znajomym i bliskim.

  OD CZEGO ZACZĄĆ ?

  Przed przystąpieniem do samodzielnego rozliczenia deklaracji w programie e-pity, powinieneś przygotować niezbędne pisma, dokumenty i umowy, które potwierdzają Twoją tożsamość, oraz przychody uzyskane w minionym roku. Jeszcze zanim pobierzesz lub uruchomisz program on-line, odwiedź stronę http://www.e-pity.pl/checklista-pit/ i sprawdź listę rekomendowanych danych, niezbędnych do wypełnienia PIT-a. Nie zapomnij o przysługującym Ci prawie do ulg i odliczeń.

  Mimo, że na rozliczenie się z Urzędem Skarbowym masz czas do końca kwietnia, możesz to zrobić znacznie wcześniej, otrzymując szybszy zwrot swojego podatku. Dzięki aplikacji e-pity nie tylko wypełnisz swojego PIT-a wygodnie i bezbłędnie, ale możesz również skorzystać z opcji przesłania PIT-a do urzędu drogą elektroniczną. Wysłanie e-deklaracji przez Internet przyśpieszy procedurę jej rozpatrywania a Ty szybciej otrzymasz zwrot podatku.

  JAKĄ DEKLARACJĘ POWINIENEM WYPEŁNIĆ?

  Program e-pity posiada największą liczbę aktualnych deklaracji PIT wraz z załącznikami, spośród aplikacji dostępnych na rynku. Najczęściej wypełnianymi deklaracjami są jednak PIT-y dotyczące podatników zatrudnianych na umowę o pracę ( PIT-37), podatników prowadzących własną działalność gospodarczą (PIT-36 i 36L), giełdy i kapitałów zagranicznych (PIT-38 ) oraz tych, które dotyczą nieruchomości ( PIT-39). W zależności od rodzaju przychodów wybierz jedną lub dwie z nich, aby nie pomylić właściwego druku, skorzystaj zdecydowanie z wygodnego kreatora deklaracji, który wskaże Ci właściwy formularz.

  Ten sam kreator w kolejnych krokach pomoże Ci przejść przez wszystkie pola wybranego PIT-a. Od wpisania podstawowych danych, poprzez przychody i koszty ich uzyskania, podpowie Ci jak bezbłędnie rozliczyć formularz.

  ORGANIZACJE POŻYTKU PUBLICZNEGO

  Ostatnim krokiem w rozliczaniu PIT-a jest wybór Organizacji Pożytku Publicznego, której możesz przekazać 1% swojego podatku. Możesz wskazać organizację, którą zasugeruje Ci program lub wybrać tą, z którą sympatyzujesz.

  I to wszystko. PIT wypełniony. Możesz go wydrukować, wysłać lub doręczyć do urzędu skarbowego osobiście lub po prostu wysłać przez Internet bezpośrednio do fiskusa. Prosto, szybko i bez wychodzenia z domu.

  O firmie: twórcą aplikacji e-pity jest e-file sp. z o.o. spółka komandytowa, producent wyspecjalizowanych aplikacji biznesowych oraz programów wykorzystujących najnowsze rozwiązania informatyczne do elektronicznego uzupełnianiu i wysyłania druków urzędowych. Z kolejnych wersji oprogramowania e-pity – najbardziej rozwiniętego pod względem technologicznym programu do wypełniania deklaracji PIT w Polsce – skorzystało już ponad 15 000 000 użytkowników. Firma jest także twórcą: oprogramowania fillUp Przyjazne formularze, obsługujących formularze podatkowe, druki ZUS, formularze VAT-7 i wiele innych znajdujących się na stronie druki-formularze (www.druki-formularze.pl), oraz aplikacji e-pity Płatnika (www.platnik.e-pity.pl ) do kompleksowej, elektronicznej obsługi PIT-11, 8C, 40 i 4R - dedykowanej płatnikom podatku PIT. Więcej na: www.e-file.pl


  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Poranny.pl poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama