27. Międzynarodowy Turniej Asów. Ozłocony Artur Dziółko

opr. [email protected]
W Białymstoku rozegrany został 27. Turniej Asów
W Białymstoku rozegrany został 27. Turniej Asów Hubal Białystok
Już po raz 27 najlepsi polscy badmintoniści rozegrali w hali Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego Nr 3 „Pietrasze” w Białymstoku Turniej Asów o prestiżowe nagrody finansowe.

W tym roku postanowiono Turniej Asów eksperymentalnie przeprowadzić w grach pojedynczych kobiet i mężczyzn oraz w grze mieszanej. Niewątpliwie gwiazdą zawodów okazał się Adrian Dziółko, który zdobył dwa złote medale.

W finale gry pojedynczej Rosjance Natalii Perminovej próbowała stawić opór tylko na początku obu setów Oliwia Socha. W końcówce jednak doświadczenie wzięło górę, choć wynik 21:15 i 21:11 nie odzwierciedla bardzo dobrego poziomu spotkania.

W półfinale Agnieszka Wojtkowska gładko przegrała pierwszego seta (do 6) z Permionową, ale w drugim prowadziła wyrównany pojedynek nieznacznie przegrywając do 17. W drugim półfinale bardziej doświadczona Socha wygrała z Weroniką Górniak 21:17 i 13:6 ret.

Wyniki gry pojedynczej kobiet:
1. Perminova Natalia (Rosja, UKS Hubal Białystok)
2. Socha Oliwia (KS Chojnik Jelenia Góra)
3. Górniak Weronika (UKS Milenium Warszawa)
Wojtkowska Agnieszka (UKS Hubal Białystok)

W finale gry pojedynczej mężczyzn o wygranej Adriana Dziółki zadecydowała koncentracja i proste błędy Mateusza Dubowskiego.
Ostateczna kolejność gry pojedynczej mężczyzn:
1. Dziółko Adrian (UKS Hubal Białystok) 21:19, 21:17
2. Dubowski Mateusz (ABRM Warszawa)
3. Jakowczuk Krzysztof (UKS Hubal Białystok)
Cybulski Robert (ABRM Warszawa)

Bardzo dobry mecz oglądaliśmy w finale gry mieszanej. Długie wymiany, wiele świetnych obron, bombowe smecze, ale w tym nieco lepsi od wicemistrzów Polski Adrian Cybulski, Wiktoria Adamek okazali się rutyniarze Artur Dzióko, Agnieszka Wojtkowska. Trzy sety: 21:18, 16:21 i 21:12 dla Hubalczyków.